DAJ CYNK

Samsung: Wkrótce rusza masowa produkcja 5-calowych ekranów FullHD. Czy zobaczymy Galaxy SIV już w marcu?

06.02.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4057

Ważne 3

2

Samsung w tym miesiącu rozpocznie masową produkcję 4,99-calowych wyświetlaczy Super AMOLED o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920 pikseli). Premiera Galaxy S IV już w marcu?

Samsung w tym miesiącu rozpocznie masową produkcję 4,99-calowych wyświetlaczy Super AMOLED o rozdzielczości FullHD (1080 x 1920 pikseli). Premiera Galaxy S IV już w marcu?

Według DDaily masowa produkcja tego typu wyświetlaczy ruszyć ma pod koniec lutego. Pierwsze dostawy miałyby dotrzeć od podwykonawcy już na początku marca. Wyświetlacze produkowane będą z użyciem technologii Samsunga FMM (Fine Metal Mask), co oznaczałoby ponowne zastosowanie matrycy typu PenTile.

Nowe wyświetlacze najprawdopodobniej trafią do następcy Samsunga Galaxy S III, którego premiera odbyć ma się według najnowszych przecieków już 15. marca (za SamMobile). W sklepach Galaxy S IV pojawić może się już na początku kwietnia.

Źródło tekstu: DDaily, SamMobile, wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się
19. PLANET
0

2013-02-08 18:12:32

@thonka: bodajże Huawei (bądź ZTE) będzie produkował 6,3"... :D

Odpowiedz

18. PLANET
0

2013-02-08 18:10:24

PenTile nie będzie miał specjalnie znaczenia przy tej rozdzielczości. Note II nie ma technicznie PenTile - dla niedoinformowanych - ma prawie RGB. Wielkość powinna być podobna jak przy S III - zrezygnują z części ramki i będzie dobrze. Bardziej martwi potencjalna rezygnacja z przycisków ekranowych.. No ale - grafika ma być BARDZO mocna (PowerVR SGX544MP4, na 28 nm i taktowana 533 Mhz) - moc prawie, jak iPada 4, porównywalna do Adreno... 330 :) Jeśli dadzą kamerkę przednią rejestrującą FHD i poprawią materiały i jakość spasowania - czas będzie go wziąć, coś tak czuję :)

Odpowiedz

17. ~
0

2013-02-08 12:32:51

Zawsze można zrobić taki myk jak w HTC Surround, nie koniecznie w takiej konfiguracji (bocznej). Ale to by rozwiązało problem upychania przedniej kamerki i jeszcze kilku pierdół.

Odpowiedz

16. ~
0

2013-02-08 11:42:56

W nowoczesnych telefonach ekran powinien chodzić za użytkownikiem; patrzysz z przodu - jest ekran. Odwracasz telefon - dalej jest ekran ;-)

Odpowiedz

15. ~loteny
0

2013-02-07 13:44:47

Właśnie ostatnio Samsung pokazał na targach telefon z wyświetlaczem zachodzącym na boki, zatem to nawet więcej niż wyświetlacz w całości wypełniający powierzchnię przedniego panelu.

Odpowiedz

14. ~Yarecky
0

2013-02-07 13:16:04

@Maciej. Nie bądź szczególarz :) Moje określenie: "praktycznie" pozostawia nieco marginesu. Istotne dla mnie jest to, by w jak największym stopniu ekran wypełniał panel przedni telefonu. Głośnikowi wiele miejsca nie potrzeba, czujnik zmieści się obok niego, przednia kamera podobnie, choć mi ona jest zbędna, bo nie używam (i nie spotkałem nikogo, kto to robi)... Myślę, że przy obecnych rozwiązaniach jest jeszcze spore pole do zaorania. Pod tym względem lubię HTC. Nie mierzyłem, ale na oko mają chyba największy stosunek wymiaru ekranu do powierzchni. W każdym razie lubię Design HTC.

Odpowiedz

13. ~Maciej
0

2013-02-07 13:04:39

@Yarecky: A gdzie głośnik, kamerę przednią, czujnik światła?? z tyłu obudowy?;-)

Odpowiedz

12. ~Yarecky
0

2013-02-07 12:09:34

Ja czekam na telefon z ekranem 4 - 4,5" wypełniającym obudowę tak, że nie pozostawia praktycznie krawędzi. Dzięki temu i ekran będzie wystarczająco duży i telefon wygodny. Ciekawe dlaczego jeszcze żaden producent nie wpadł na tak banalny pomysł.

Odpowiedz

11. ~Pragmatyk
-1

2013-02-07 11:41:20

Niestety wciąż PenTile, czyli liczba subpikseli niewiele większa jak w przypadku ekranów HD RGB. Jak na razie to wzorcowym ekranem AMOLED jest ekran Samsunga Galaxy S2. Wszystko później to PenTile. Nie dziwne później, że na ekranach smartfonów HD IPS LCD tekst czyta się lepiej jak na FHD AMOLED PenTile. AMOLED zdecydowanie tak, PenTile podziękuję.

Odpowiedz

10. ~hsuek
0

2013-02-07 10:55:43

juz jest tel z 6 calami marki Huawei

Odpowiedz

9. ~Zbyszek
0

2013-02-07 10:33:13

@8: ale on właśnie napisał, że nie ma innowacji, tylko zmiany wielkości ekranu... A NoteIII ma mieć 6,2 cala ;)

Odpowiedz

8. thonka
1

2013-02-07 08:38:54

@4 a czymze to innowacyjnym roznil sie iP5 od iP4S jak nie wlasnie kosmetyczna zmiana o dziesiate cala? ;) wszyscy jada na tym samym wozku. note 2 to juz przesada. pewnie znajdzie sie taki producent co wlozy w telefon 6 cali i to bedzie chyba granica sensownosci, skoro przy 7 calach mowimy juz o tablecie. po za wielkoscia przydalaby sie jednak jakas energooszczednosc i lepsze ogniwa.

Odpowiedz

5. ~m.sta
4

2013-02-06 22:52:31

A na jaka rewolucje liczysz ? Że będzie sikał i chodził do kościoła za Ciebie ?

Odpowiedz

4. ~LepikPL
-1

2013-02-06 22:41:12

To wszystko sie kupy nie trzyma. Kosmetyczne zmiany o dziesietne cala, kolejne rdzenie i superhd, jeszcze więcej ramu. Stagnacja totalna i dojenie rynku. Czekam na rewolucję na miarę pierwszego iphone. Nie kupuję kolejnych cali. Niczym to od Galaxy S II się nie różni. Tfuj..

Odpowiedz

3. ~Słoneczny
1

2013-02-06 22:09:21

Szkoda, że idą w bitwę na przekątne ekranu, a nie na wygodę. Przydałby się jakiś smartfon o przyzwoitych parametrach i przekątnej nie większej jak 3,5 cala. Po co więcej? Wystarczy dobry ekran i dobra rozdzielczość.

Odpowiedz