DAJ CYNK

Samsung: Uczniowie i studenci nie potrzebują Internetu

13.04.2018

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5176

Ważne 7

2

Czego potrzebują uczniowie w Korei? Słownika koreańsko-angielskiego. Czego nie potrzebują? Internetu. Tak uważa Samsung.



Czego potrzebują uczniowie w Korei? Słownika koreańsko-angielskiego. Czego nie potrzebują? Internetu. Tak uważa Samsung.

Nie, to nie żart. Samsung wydał w Korei Południowej specjalną wersję modelu J2 Pro (2018), który wcześniej zawitał do sklepów w Wietnamie. Na czym polega wyjątkowość wersji koreańskiej? Na absolutnym braku możliwości połączenia z Internetem. W zamian za to klienci znajda tam słownik koreańsko-angielski oraz angielsko-koreański. Koreański gigant reklamuje ten telefon jako zaprojektowany z myślą o potrzebach uczniów i studentów. Możemy zatem uznać, że tego owi studenci właśnie potrzebują. Czebol broni się, że ich telefon odciąga użytkowników od rozpraszającego Internetu. Niestety, nie wiemy co sami koreańscy uczniowie sądzą o takim pomyśle największej firmy ze swojego kraju.

Samsung Galaxy J2 Pro (2018) ma 5-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,4 GHz oraz 1,5 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Smartfon (?) jest zasilany akumulatorem o pojemności 2600 mAh. Do robienia zdjęć posłużą aparaty fotograficzne o rozdzielczości 8 MP (z tyłu) i 5 MP (z przodu). Zainstalowany system operacyjny to Android 7.0 Nougat.

Zobacz: Cicha premiera Samsunga Galaxy J2 Pro (2018)

Źródło tekstu: sammobile.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~
0

2018-04-14 23:17:39

Czyli powrót do przeszłości…? Nie mogą zaoferować nic lepszego to odetną dostęp do świata ? A może te telefony produkują na zlecenie reżimu Kima ?

Odpowiedz

11. ~
0

2018-04-14 14:03:41

@10 po przeczytaniu artykułu też byłem sceptycznie nastawiony do tego pomysłu ale po przeczytaniu Twojego komentarza muszę przyznać Ci rację :) wcale to nie głupie proponować seniorom ten model którzy chcą nauczyć się obsługi bez obaw o dodatkowe koszty :-) weź się człowieku zatrudnij w telkomie w dziale marketingu :D

Odpowiedz

10. ~he he
0

2018-04-14 13:14:06

O idealny telefon dla babci i dziadka,bo co ma działać działa i co najważniejsze bez obaw że neta zeżre bez pytania o zgodę jestem za dodaniem dodatkowych słowników językowych i do...Polski go do sprzedaży u operatorów i oferować emerytom biorącym abo....

Odpowiedz

9. ~
0

2018-04-14 06:39:04

Jak ja studiowałem, to internet raczkował a dostęp był przez modem i bardzo drogi. Uczyłem się z kserowek i notatek z biblioteki.Wiadomo, że wszystko ewoluuje i po okresie zachłyśnięcia się internetem i jego tzw. wolnością może nadchodzi czas reglamentacji internetu.

Odpowiedz

8. ~mkkot
0

2018-04-14 06:25:40

Coś w tym jest, komputer też rozprasza przy nauce. Ja, kiedy potrzebowałem czegoś poczytać z kompa na studia, brałem swojego starego laptopa, na którym był dostęp do Internetu, ale bardzo wolno to działało. W ten sposób mogłem się lepiej skupić na tekście. No ale wszystko jest kwestią wyboru i siły woli.

Odpowiedz

7. ~
0

2018-04-13 21:56:56

usunęli internet ale aparaty foto pozostawili. Co za patole...

Odpowiedz

6. jarekt
-2

2018-04-13 21:43:14

Czebol i Keiretsu wywodzą się z Zaibatsu :)

Odpowiedz

5. Hose
0

2018-04-13 21:39:16

Dzieci nie będą zadowolone,a jak będzie z ich rodzicami...

Odpowiedz

4. karolka
0

2018-04-13 21:18:34

Widać, że koreański system edukacji kuleje, podobnie jak u nas.

Odpowiedz

3. ~klara
0

2018-04-13 20:46:48

a moze antykoncepcja i piwo?

Odpowiedz

2. ~
0

2018-04-13 20:46:00

Cenzura się przelewa z północy na północ?

Odpowiedz