DAJ CYNK

Samsung: Tablety z Smart PC i Smart PC Pro z Windows 8 dostępne na polskim rynku

24.10.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Samsung wprowadza do oferty Smart PC i Smart PC Pro - dwa hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8 i wysokiej jakości ekranem dotykowym LED PLS o przekątnej 11,6 cala. Nowe urządzenia łączą w sobie wydajność notebooka z wygodą korzystania z tabletu.

Samsung wprowadza do oferty Smart PC i Smart PC Pro - dwa hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8 i wysokiej jakości ekranem dotykowym LED PLS o przekątnej 11,6 cala. Nowe urządzenia łączą w sobie wydajność notebooka z wygodą korzystania z tabletu.Smart PC Pro wyposażony jest w procesor Intel Core i3, dysk SSD oraz matrycę Full HD. W Smart PC zastosowano ekran HD, energooszczędny procesor Intel Atom oraz wydajne ogniwa, pozwalające na blisko 14 godzin pracy bez ładowania baterii. Atutem obydwu urządzeń jest też wbudowane pióro S Pen z aplikacją S Note, szeroki zestaw kompatybilnych akcesoriów oraz stylowa, smukła i trwała konstrukcja.Wysokiej jakości matryce typu LED PLS o przekątnej 11,6 cala i jasności 400 nitów zapewniają żywe kolory oraz klarowny, ostry obraz, który można oglądać niemal pod każdym kątem w pionie i poziomie. Obsługa 10-punktowego wielodotyku jest krokiem w stronę większej interaktywności, pozwalając użytkownikom na wykorzystania wszystkich możliwości najnowszych aplikacji i gier w systemie Windows 8. Dzięki rozdzielczości Full HD (1920x1080) w Smart PC Pro i HD (1366x768) w Smart PC, ekran hybrydowego urządzenia Samsung precyzyjnie odwzorowuje najmniejsze detale.

Odłączany system dokowania klawiatury daje użytkownikom swobodę szybkiego przełączania się między funkcjonalnością notebooka typu clamshell oraz tabletu. W Smart PC dostępne są aplikacje globalne Samsung - m.in. S Player, zapewniający płynne odtwarzanie plików multimedialnych w dowolnym formacie, a także S Camera, w pełni wykorzystująca możliwości wbudowanych kamer - przedniej (2 Mpx) i tylnej (5 Mpx w Smart PC Pro / 8 Mpx w Smart PC).

Wyróżnikiem Smart PC i Smart PC Pro jest możliwość wykorzystania aplikacji S Note i precyzyjnego rysika S Pen, pozwalającego na odręczne pisanie i rysowanie. Chowany w obudowę urządzenia cyfrowy rysik, z którego korzysta się tak jak ze zwykłego pióra lub ołówka, spełnia wymagania profesjonalnych grafików dzięki 1024 stopniom nacisku. Aplikacja S Note sprawia, że korzystanie z pióra S Pen staje się proste i intuicyjne. Użytkownicy mają też dostęp do aplikacji lokalnych (TVN Player, Onet.tv, Tuba.FM).

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja connectivity, dzięki której przez aplikację Samsung AllShare Play i dostęp do zasobów w chmurze można bezprzewodowo zsynchronizować komputer z kompatybilnymi urządzeniami firmy Samsung, jak np. smartfon, tablet, aparat fotograficzny czy Smart Blu-ray. Funkcja ta pozwala na bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie treści audio-wideo pomiędzy urządzeniami, rozmawianie przez komunikator czy telefon. Usługa Samsung ChatON stanowi uzupełnienie popularnego centrum kontaktów Microsoft (People Hub), oferując szeroką gamę opcji komunikacyjnych.

Smart PC oraz Smart PC Pro mają grubość, odpowiednio, 9,9 mm oraz 11,9 mm. Smart PC Pro wyposażony jest w szybki procesor Intel Pentium zastosowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Dla ich komfortu urządzenie wyposażono również w 4 GB pamięci RAM (DDR3/1600MHz), dysk SSD o pojemności 64 GB oraz zintegrowany układ graficzny. W Samsung Smart PC zamontowano energooszczędny procesor Intel Atom nowej generacji oraz układ graficzny Intel SGX545. Użytkownik może zainstalować ulubione programy w pamięci e.MMC o pojemności 64 GB, za których sprawną obsługę odpowiadają 2 GB pamięci RAM (LPDDR2/800MHz).

Aby zapewnić długotrwałe działanie, urządzenie Smart PC wyposażono w baterię, na której czas pracy wynosi nawet do 14 godzin; w przypadku Smart PC Pro czas pracy na baterii dochodzi do 8 godzin.

Mimo niewielkich rozmiarów i przenośnego charakteru, w obu urządzeniach zamontowano port USB 2.0 (Smart PC), port USB 3.0 (Smart PC Pro), mHDMI, miniSD oraz dwa dodatkowe porty USB 2.0 w klawiaturze.

Obydwa urządzenia posiadają możliwość łączności bezprzewodowej przez Wi-Fi (do 300 Mb/s; wsparcie dla technologii WiDi), Bluetooth v4.0, a także opcjonalnie łączność w standardach 3G i 4G/LTE.

Samsung nie zapomniał też o pakiecie opcjonalnych akcesoriów: bezprzewodowa myszka Bluetooth 3.0 z technologią Blue Trace, rysik S Pen z cyfrową gumką do ścierania, przejściówka mHDMI do VGA, podstawka z gniazdami LAN i USB 2.0, antyrefleksyjna folia ochronna na ekran, dodatkowa mini-klawiatura bezprzewodowa na Bluetooth 3.0, klawiatura typu okładka książki, wielofunkcyjny, obrotowy uchwyt tabletu mocowany do dłoni, smukła nagrywarka DVD, a także eleganckie i funkcjonalne etui w białym lub czarnym kolorze.

Nowe urządzenia hybrydowe Samsung są dostępne w sugerowanej cenie producenta:
Samsung Smart PC (XE500T1C) 2999 zł
Samsung Smart PC Pro (XE700T1C) 3499 zł

Źródło tekstu: Samsung

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się