DAJ CYNK

Samsung przygotowuje ekskluzywną linię smartfonów Galaxy F

25.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 13

Ważne 6

2

Koreański serwis ETNews donosi, że Samsung przygotowuje ekskluzywną linię smartfonów Galaxy F, z metalowymi obudowami i podzespołami jeszcze wyższej klasy niż we flagowych modelach linii Galaxy S.

Koreański serwis ETNews donosi, że Samsung przygotowuje ekskluzywną linię smartfonów Galaxy F, z metalowymi obudowami i podzespołami jeszcze wyższej klasy niż we flagowych modelach linii Galaxy S.

Z komentarzy dziennikarzy wynika, że Samsung jest świadomy poszukiwania przez klientów nie tylko możliwie jak najlepszych parametrów technicznych, ale i też wysokiej jakości materiałów i ekskluzywnego wzornictwa. W tej kategorii świetnie sprzedający się Galaxy S4 oddaje palmę pierwszeństwa takim modelom jak Sony Xperia Z1, Apple iPhone 5s czy HTC One. Pierwsze zmiany w designie urządzeń widać już w modelu Galaxy Note 3, ten jednak z racji sporych gabarytów nie trafia w gusta każdego, a skóropodobny tył telefonu to jeszcze nie wszystko co ma do pokazania Samsung.

Wyjściem z sytuacji ma być odrębna linia urządzeń Galaxy F, która w roli uzupełnienia linii Galaxy S, pozwoli przy okazji producentowi szybciej reagować na trwającą "walkę zbrojeń" - poprzez większą liczbę premier sprzętu z najwyższej półki.

Pierwszy przedstawiciel nowej rodziny zaoferuje zupełnie nowy, elegancki design, metalową obudowę, ośmiordzeniowy chipset Exynos i aparat fotograficzny 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Samsung nie jest jeszcze do końca zdecydowany na jaką przekątną wyświetlacza postawić, wątpliwe jest by jego rozdzielczość była mniejsza niż FullHD.

Na koniec kwestia ceny. Jako marka "super-premium" Samsunga, zdecydowanie nie będzie ona niska. Według ETNews mówi się o kwotach rzędu tych, za które kupić możemy Galaxy Note 3 lub nawet nieco wyższych. Premiera już na początku przyszłego roku.

Źródło tekstu: ETNews, wł

Komentarze
Zaloguj się