DAJ CYNK

Samsung prezentuje Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy Note 5

13.08.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7774

Ważne 4

0

Samsung zaprezentował najnowszą odsłonę flagowego phabletu Galaxy Note 5 oraz powiększoną edycję Galaxy S6 Edge+.

Samsung zaprezentował najnowszą odsłonę flagowego phabletu Galaxy Note 5 oraz powiększoną edycję Galaxy S6 Edge+.

Oba urządzenia oferują bardzo zbliżoną specyfikację. Zarówno Galaxy S6 Edge+, jak i Galaxy Note 5 mają ekrany Super AMOLED o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, które chroni czwarta generacja szkła Gorilla Glass. W modelu Edge+ został on zakrzywiony na obu krawędziach obudowy. Pomimo powiększenia ekranów, obudowy zostały zmniejszone w stosunku do poprzedników. Szkło pokrywające tylną klapkę nowego Galaxy Note zostało zakrzywione na krawędziach bocznych, co ma ułatwić trzymanie urządzenia w dłoni. Na wyposażeniu Galaxy Note 5 nie zabrakło rysika S-Pen. Potwierdziły się dotychczasowe informacje na temat jego automatycznego wysuwania z obudowy. Dodatkowo jego użycie nie wymaga uprzedniego odblokowania ekranu. Wystarczy wyjąć go z obudowy i od razu można rozpocząć pisanie po powierzchni ekranu. Plotki na temat specjalnego etui z klawiaturą QWERTY również zostały potwierdzone.



Sercem obu smartfonów jest ośmiordzeniowy, autorski układ Samsunga Exynos 7420 taktowany zegarem 2,1 GHz, z grafiką Mali-T760MP8 w parze z 4 GB pamięci RAM. Pamięć wbudowana, to w zależności od sprzedawanej wersji 32 lub 64 GB. Niestety Samsung zrezygnował tutaj z gniazda kart pamięci.

<: F2334 :>

Samsung wyposażył nowe smartfony w główne aparaty o rozdzielczości 16 Mpix (f/1.9) z optyczną stabilizacją obrazu i trybem HDR działającym w czasie rzeczywistym. Szybkie uruchomienie aparatu odbywa się po dwukrotnym wciśnięciu przycisku Start. Przednie aparaty mają rozdzielczość 5 Mpix (f/1.9). Galaxy S6 Edge+ i Note 5 posiadają również funkcję 4K Video i Live Broadcast, co umożliwia użytkownikom błyskawiczne strumieniowe przesyłanie wideo Full HD bezpośrednio z telefonu do każdej wybranej osoby, grupy kontaktów, a nawet publicznie przez YouTube. Każdy, kto od użytkownika Galaxy S6 Edge+ lub Note5 otrzyma link do YouTube, jest w stanie oglądać na żywo przesyłane strumieniowo wideo na swoim smartfonie, tablecie, komputerze PC lub Smart TV z łącznością YouTube.



Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ pracują pod kontrolą Androida 5.1.1 i oferują łączność LTE kategorii 6 lub 9, w zależności od regionu sprzedaży. Za dostarczania energii odpowiadają akumulatory o pojemności 3000 mAh z możliwością bezprzewodowego ładowania. Ładowanie akumulator do pełna za pomocą tej metody trwa 120 minut, a 90 minut w przypadku ładowania tradycyjną, przewodową metodą.



Najnowsze urządzenia firmy Samsung są dodatkowo uaktualnione w celu obsługi SideSync, aplikacji, która oferuje bezprzewodową i przewodową integrację smartfonu z komputerem PC przez bezproblemowe połączenie urządzeń. Dzięki automatycznemu wykrywaniu i ultra szybkiej konfiguracji użytkownicy mogą natychmiast podłączyć swoje urządzenie Samsung do komputera PC lub tabletu i uzyskać łatwy dostęp do plików i danych na wszystkich platformach i systemach operacyjnych.

Ponadto Samsung Galaxy S6 Edge+ i Note5 wyposażono w rozszerzone funkcje zabezpieczeń z KNOX Active Protection i My KNOX, aby zapewnić ochronę wrażliwych danych osobowych i służbowych.

Sprzedaż urządzeń w USA i Kanadzie ruszy 21 sierpnia, a zamówienia można składać już dzisiaj. Klienci mają do wyboru kolory: perłowa biel (White Pearl), szafirowa czerń (Black Sapphire), platynowe złoto (Gold Platinum) i tytanowe srebro (Silver Titanium).

Zobacz: Samsung Galaxy Note 5 - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: Samsung Galaxy S6 Edge+ - dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
34. ~omnix
0

2015-08-19 16:59:03

Posiadam obecnie n3 oran n4 edge i nie chce n5 bo... bateria nie wymienialna i.... nic nowego nie powstalo. Moim zdaniem to koniec samsunga....

Odpowiedz

33. ~miro
0

2015-08-16 13:57:37

Kto? bardzo dużo osób, dla mnie telefon musi mieć radio a nie każdy posiada pakiet internetowy z kilka GB danych bo na same radio internetowe to można zużyć na miesiąc ok 1GB albo i więcej, druga sprawa o której napisałem w zasadzie dodałem linka, że w USA w AT&amp;T nie będą mieć telefonów bez radia (na Androidzie).

Odpowiedz

32. ~4D
0

2015-08-14 17:06:38

@26. Wstyd to kraść, a Xiaomi to jeden z największych chińskich złodziei patentów, rozwiązań, a nawet designu.

Odpowiedz

31. ~Adam
0

2015-08-14 14:04:35

@30 Gadasz głupoty radio jest potrzebne tylko żeby miało wbudowaną antenę, a nie podłączać słuchawki.

Odpowiedz

30. ~~~
0

2015-08-14 12:53:56

@18 A kto w dzisiejszych czasach korzysta z archaicznego radia? Do słuchania muzyki jest multum aplikacji internetowych

Odpowiedz

29. ~Kuba
0

2015-08-14 12:08:03

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że kilka nowości w stosunku do Note/''a 4 osiągnięto jedynie przez nowe funkcje systemu, a nie nowe podzespoły, np. Live Broadcast, skróty do dowolnych aplikacji w menu rysika, Real-time HDR. Nie zapomnijmy o bardzo istotnych minusach nowej konstrukcji. Brak gniazda karty pamięci (ta wada z pewnością przyćmi 4GB RAMu, ponieważ 3GB w zupełności w Note 4 wystarczy) oraz mniej pojemna i niewymienna bateria. Różnica w głośniku o 0,2 W jest nie do usłyszenia (w Note 4 na max. głośności jest wystarczająco głośno). Co z tego że mamy LTE w cat. 6, czy 9 jak w Polsce jest cat 4 (150/50 Mbps) i jeszcze przez wiele lat się to nie zmieni (żeby wogóle było te 150/50 to w telefonie mi to w zupełności wystarczy bez potrzeby jakiś nierealnych 300 Mbps.

Odpowiedz

28. ~Kuba
0

2015-08-14 12:07:41

Przykro mi, że pierwszy raz od wielu lat muszę to napisać, ale w tym roku po raz pierwszy nie widzę sensu zmieniać Note/''a 4 na 5. Specyfikacja niczym szczególnym nie zaskakuje i nie sprawia, że czuje się potrzebę wymiany zeszłorocznego Note/''a na 5 (z uwagi chociażby na jakiś nowy super bajer lub dużo lepszą wydajność). To jest bardo mała ewolucja (bardzo lekki lifting).

Odpowiedz

27. vonski
0

2015-08-14 12:02:57

@26: ja wiem, że użytkownicy mają krótką pamięć, ale jak wyszedł Note3 z USB 3.0, to wszędzie było pełno marudzenia że nowa wtyczka, kabel, akcesoria itd.Piszesz: &quot;Wszystkie liczące się marki chińskie (OnePlus), jak i nieznane (LeTV) pokazały smartfony z USB-C.&quot; No to pokaż mi które! Xiaomi? Nie. ZTE? Nie. Huawei? Nie.Nie mam zamiaru bronić Samsunga, bo wcale mi się nie podoba ich trend do &quot;ajfonowania&quot; telefonów. Ale ja mam w domu ok. 8 urządzeń na microUSB i WCALE mi się się do Type-C nie śpieszy.Faktycznie. Wszystkie.

Odpowiedz

26. sudione
0

2015-08-14 10:46:03

@25: ...a ja kiedyś modowałem Nokię na Symbianie cały dzień. W międzyczasie zjadłem obiad, kolację, itd., itp., ale co z tego? To ma być rozwój co prezentuje SAMSUNG? USB 2.0, które było 4 lata temu w pierwszej generacji serii Note? Naprawdę? Wszystkie liczące się marki chińskie (OnePlus), jak i nieznane (LeTV) pokazały smartfony z USB-C, dodatkowo od września szykują się tak innowacyjne urządzenia jak (Siswoo R9 Darkmoon, UMi Zero 2, Oukitel U6)(ekran e-ink na tylnym panelu jak w YotaPhone), warto zerknąć na świetnie zarprojektowany smartfon ZUK Z1z baterią 4100mAh i USB-C. Firma, która debiutuje na rynku potrafi stworzyć takie cudo, a SAMSUNG się tak kompromituje? Nie trzeba być prorokiem, że wyniki finansowe za 2015-sty będą wielce niezadawalające dla akcjonariuszy SAMSUNG/''a. Firma przestała słuchać konsumentów i na siłę chce się bić z Apple pozbawiając się największych atutów w stosunku do rozwiązań z zamkniętego środowiska Apple.P.S. Wracając do chińskich telefonów, trochę wstyd, że ani słowa nie napisaliście o premierze nowego modelu XIAOMI Note 2.:(

Odpowiedz

25. vonski
0

2015-08-14 09:08:56

@24: ja jakoś zrzuciłem 4GB zdjęc i filmów z wakacji bez usbc w kilkanaście minut. Zdążyłem w tym czasie wypić herbatę i rozwiesić pranie. Przyjemne z pożytecznym.

Odpowiedz

24. ~3er
0

2015-08-14 08:45:03

#samsungNope5 ta super szybka pamięć jest o kant kuli rozbić. Lagi jakie notuje s6, bo ma problemy z zarządzaniem ram będą też w n5. Dodatkowo bez usbc skopiowanie zdjęć i filmów będzie trwało wieki. Nie mówiąc o tym, że będąc na wakacjach nie ma jak zgrać tych zdjęć ani zrobić backupu. Chmura na katamaranie to jedynie może słońce zasłonić ;) A legendę szybkiego s6 i usf można sprawdzić oglądając lg g4 vs s6 speed test

Odpowiedz

23. ~ddd3
1

2015-08-14 07:54:10

Brak karty pamięci.... Niech się wypchają za taka cenę. I bateria pewnie też niewyjmowana.

Odpowiedz

22. ~Fokus
0

2015-08-14 01:02:33

@21. : Tak naprawdę to prawie każdy android po dłuższym czasie używania robi sie powolny i zamula.Jednak zgodzę się z centurionem, iż zastosowania nowych kości pamięci w standardzie UFS 2.0 sprawiło, że galaxy s6 jest daleko przed konkurencją w kwestii szybkości działania. Galaxy S6 w trakcie sekwencyjnego odczytu jest w stanie osiągnąć wartości na poziomie niemal 315 MB/s! UFS 2.0 oferuje maksymalnąprzepustowość rzędu 350 MB/s, a więc w praktyce jest blisko teorii. Natomiast zapissekwencyjny odbywa się z prędkością prawie 140 MB/s. W trakcie losowych operacji transfery są już niższe, ale nadal większe niż w konkurencyjnych smartfonach. Tak szybki dostęp do pamięci powoduje błyskawiczne uruchomianie aplikacji i funkcji systemu.

Odpowiedz

21. ~kz
0

2015-08-13 23:22:31

@17akurat w kosciach pamieci zawsze byl na szarym koncu wsrod innym producentow. Nie przypadkowo kazdy samsung po dluzszym czasie uzywania robi sie powolny i wszystkim sie wydaje ze to przez wieksza ilosc plikow etc. obudowa jest mocna, ale bebechy miękną po pierwszym lepszym lepszym upadku

Odpowiedz

20. ~kz
0

2015-08-13 23:18:36

Czy te telefony roznia sie czyms od siebie i swoich poprzednikow czyms innym niz software?

Odpowiedz