DAJ CYNK

Samsung pozwoli zmienić rozdzielczość ekranu w smartfonie

24.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7158

Ważne 9

0

Użytkownicy wersji beta Androida 7.0 dla Galaxy S7 i S7 Edge informują, że oprogramowanie pozwala zmienić rozdzielczość ekranu smartfonu.

Użytkownicy wersji beta Androida 7.0 dla Galaxy S7 i S7 Edge informują, że oprogramowanie pozwala zmienić rozdzielczość ekranu smartfonu.

Komputery, zarówno stacjonarne jak i przenośne, niemalże od zawsze pozwalają na zmianę rozdzielczości ekranu. Jest to tak powszechna funkcja, że wydaje się być oczywista. Przeciwieństwem tego są smartfony, gdzie takiej możliwości zazwyczaj od zawsze nie ma. Jedną z ciekawszych funkcji Samsunga Galaxy Note 7, która w "bombowym" zamieszaniu wielu osobom umknęła, była możliwość zmiany rozdzielczości ekranu.

Samsung postanowił tym samym posłuchać głosów krytyków, którzy uważali, że rozdzielczość 1440 x 2560 jest zbędna, bo bardziej obciąża akumulator, wpływa negatywnie na wydajność i że nie robi żadnej różnicy wizualnej w stosunku do rozdzielczości 1080 x 1920. Użytkownicy wersji beta nowego Androida dla Samsunga Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge informują, że w Ustawieniach pojawiła się możliwość zmiany rozdzielczości ekranu. Co ciekawe, rozdzielczością domyślną jest 1080 x 1920 pikseli.

Źródło zdjęć: Android Centralnull

Źródło tekstu: Android Central; wł

Komentarze
Zaloguj się