DAJ CYNK

Samsung planuje polepszyć stosunek ceny do jakości by walczyć z Xiaomi

18.11.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5027

Ważne 3

1

Samsung odczuł na karku oddech Xiaomi. Na ważnym i perspektywicznym rynku indyjskim chińska firma zrównała się już z koreańskim gigantem. Obaj producenci posiadają 23,5 % udziału w rynku. Samsung postanowił zatem przejść do kontrofensywy.



Samsung odczuł na karku oddech Xiaomi. Na ważnym i perspektywicznym rynku indyjskim chińska firma zrównała się już z koreańskim gigantem. Obaj producenci posiadają 23,5 % udziału w rynku. Samsung postanowił zatem przejść do kontrofensywy.

Najważniejszym jej elementami mają być: polepszenie technicznej specyfikacji oraz sprzedaż urządzeń w cenie porównywalnej z chińskim konkurentem. Koreańczycy zamierzają też zachęcić sprzedawców do sprzedaży własnych urządzeń. Ma w tym pomóc zwiększenie marży o 3% oraz wydłużenie okresu płatności z 30 do 45 dni.

Seriami smartfonów, które zostaną "wzmocnione" będą Galaxy J oraz Galaxy ON. Otwartym pozostaje pytanie czy ulepszona seria Galaxy J będzie dostępna wyłącznie w Indiach. Miejmy nadzieję, że nie.

Źródło tekstu: sammobile.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
28. ~
0

2017-11-20 18:21:42

Mam starego Samsunga, mam ochotę przesiąść sie na Xiaomi ale z recenzji które przeczytałem tanie smartfony Xiaomi mają dobre podzespoły ale słabe aparaty fotograficzne. Które modele Xiaomi polecacie aby miały przyzwoity aparat?

Odpowiedz

27. ~
0

2017-11-20 17:30:10

@26: " brakuje mi jednak czegos co ma samsung".Może brakuje ci diody powiadomień? Jest dostępna nawet w Redmi 4A za ok 500 zł. Natomiast firma na S ma ją tylko we flagowcach :D

Odpowiedz

26. ~Tomek
0

2017-11-19 22:25:01

Przepasc cenowa jest nadal i bedzie wole samsunga ale nie stac mnie. ,wybieram xiaomi , brakuje mi jednak czegos co ma samsung. Dalej kojarze xiaomi z chinskimi niedorobkami choc rynek mowi co innego. Zakupilem redmi note 3 super nic wiecej nie potrzeba biore do reki j5 i jest inaczej choc to tani telefon czuje sie lepiej czy to tylko moje przyzwyczajenie?

Odpowiedz

25. Angemona
0

2017-11-19 17:03:56

@18 nie płacisz za metal ale za technologie, marketing, logistykę etc. Uwzględniając, że telefon z którego da się spokojnie korzystać przez dwa lata kosztuje około 500 zł (gdy przeciętne zarobki to jakieś 2500 na rękę) to jest tanizna w porównaniu z czasami gdzie komputer (nie wystarczający wydajnościowo na 2 lata) kosztował 3 tys., podczas gdy zarobki wynosiły 600-700 zł. Nie ma teraz co marudzić, bo jest naprawdę dobrze tylko niektórym się poprzewracało w głowach.

Odpowiedz

24. ~Tom
0

2017-11-19 15:47:12

Ostatnio odwiedziłem znajomych którzy od wielu lat płacą duże kwoty za telefony z abo. I zdziwiłem się bardzo bo ich telefony to żadne cuda. Nawet nie są to Samsungi tylko Huawei i Honor. U nas pomykają 3 szt Xiaomi, pamięcią 32 GB biją tamte modele. Następny telefon będzie też se stajni Xiaomi.

Odpowiedz

23. ~Mario
0

2017-11-19 15:05:53

Do tego xiaomi miało dwie główne kamery jakieś 2 lata przed Samsungiem który to dopiero wprowadził w swoim najnowszym note.

Odpowiedz

22. ~gość
0

2017-11-19 14:10:20

@21 Nie chodzi o same papierowe parametry ale o jakość podzespołów użytych do produkcji. Takie ksjajomi nie może się umywać nawet do samsunga pod tym wzgledem, podejrzewam że oni produkują to po kosztach opłacalności.

Odpowiedz

21. ViNYL
0

2017-11-19 13:54:45

Ale to zachęca sprzedawców do sprzedaży a nie klientów do kupowania. Musieliby J7 przykładowo wzmocnić do parametrów przynajmniej S7 żeby miało to start do takiego Mi6.

Odpowiedz

-1

2017-11-19 13:05:38

@11 Już teraz można zamówić redmi note 4 global za ok 600zł z magazynu w EU.

Odpowiedz

19. ~gość
1

2017-11-19 13:01:27

@18 Do kogo masz żal? Każdego szkoda, zarób więcej i nie będziesz płakał. Inaczej jesteś skazany na ksjajomi.

Odpowiedz

18. ~
-1

2017-11-19 12:30:34

Uważam, że placenie 2000 zl za kawalek metalu , plastiku i szkla zwany telefonem (obojetnie jakiej marki) to idiotyzm. Ceny telefonow sa w tej chwili komiczne, zwlaszcza w naszym kraju gdzie wiekszosc spoleczenstwa zarabia minimalna krajowa brutto...

Odpowiedz

17. kabell
0

2017-11-19 12:14:57

Biedny samsung, nawet porządnego, spójnego komunikatu nie potarfi wypuścić, tylko się żali, że ma dope w ofercie.

Odpowiedz

16. ~gosciu
-1

2017-11-19 12:02:30

U nas xiaomi jest stosunkowo swieza marka do rozpoczeli promocej marki cena a nie jakoscia wiec na chwile obecna marka kojazy sie srednio. W kraju pochodzenia marka jest bardzo dobrze znana I ma ugruntowana pozycje. Bardzo dobrze ze wchodzi na kolejne rynki wieksza konkurencja bedzie tylko pozytywnie wplywac na portwele wszystkich

Odpowiedz

15. Angemona
2

2017-11-19 08:25:04

To jest właśnie problem telefonów z androidem, konkurencja jest tak duża, że producenci ograniczają zyski do minimum , a pazerne jabłko zbiera kokosy. Xiaomi ponoć więcej zarabia na akcesoriach niż samych telefonach. Mało zysku netto będzie się przekładać, na mało kasy na badania i innowacje.

Odpowiedz

14. ~janek
0

2017-11-19 07:38:31

Xiaomi ma Volte i agregacje pasm i B20 wiec nie piszcie fake newsów bo sam mam xiaomi i jest bardzo dobry.

Odpowiedz