DAJ CYNK

Samsung planuje dostarczać chipsety Exynos firmie ZTE i innym

16.05.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2274

Ważne 3

0

Chipsety Samsung Exynos rzadko są stosowane w smartfonach innych firm. Teraz może się to zmienić.Chipsety Samsung Exynos rzadko są stosowane w smartfonach innych firm. Teraz może się to zmienić.

Układy Exynos są wykorzystywane prawie wyłącznie w smartfonach Samsunga, a jedynym wyjątkiem jest obecnie telefon Meizu 15 Plus. Dział półprzewodnikowy koreańskiego giganta chce jednak zwiększyć swoją rywalizację z Qualcommem, w czym pomóc ma sprzedaż chipsetów innym producentom smartfonów. Jak podaje agencja Reuters, trwają już w tej sprawie rozmowy z ZTE i innymi.

To dobra wiadomość dla firmy ZTE, która ma obecnie poważne problemy, nie mogąc nic kupować w USA. Stamtąd pochodzą między innymi montowane w smartfonach chińskiej firmy Snapdragony Qualcommu, a także system Android.

Inyup Kang, były dyrektor wykonawczy Qualcommu, a obecnie szef działu półprzewodników Samsunga, System LSI, powiedział, że firma rozmawia z wszystkimi producentami OEM. Potwierdził, że chipsety mogą trafić do nowych klientów już w pierwszej połowie 2019 roku.

System LSI zamierza dostarczać swoje układy nie tylko producentom smartfonów. Jak podaje Reuters, Samsung ma nadzieję sprzedawać chipy 5G dla przemysłu motoryzacyjnego, a pierwszym klientem ma zostać Audi.

Zobacz: Los ZTE w rękach prezydenta Trumpa?
Zobacz: ZTE prosi amerykański Departament Handlu o zniesienie zakazu
Zobacz: Chiński rząd zainwestuje 47 miliardów dolarów w stworzenie konkurencji dla Qualcommu
Zobacz: W obawie przed sankcjami USA... Huawei tworzy nowy system operacyjny
Zobacz: ZTE może stracić Androida
Zobacz: ZTE ma zakaz otrzymywania amerykańskiego eksportu

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Flej
0

2018-05-17 03:07:08

Błuhahahah USA ma jak się okazuje coraz mniej do powiedzenia. Niech jeszcze tylko Azjaci zbudują własny system operacyjny (albo wykorzystają open-sourcową wersję Androida) i Stany nie będą do niczego światu potrzebne. Trumpek wróci do swoich strandardowych gniewnych tweetów z groźbami na Koreę Północną która (nie po myśli USA) zaczyna dogadywać się z Koreą Południową :D

Odpowiedz

1. Hose
0

2018-05-16 21:45:50

Każdą niszę wypełnia błyskawicznie ktoś inny, Trampek strzela w kolano amerykańskim firmom. Gra tak ostro jakby miał bank pełen siana, niestety mimo potężnego potencjału gospodarki USA sam ze wszystkimi nie wygra...

Odpowiedz