DAJ CYNK

Samsung: pierwsze kino VR w Polsce

04.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17

Ważne 4

1

Warszawa będzie pierwszym miastem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, które dzięki smartfonom Samsung Galaxy S8 oraz goglom Gear VR, umożliwi mieszkańcom oglądanie seansów w technologii VR.Warszawa będzie pierwszym miastem w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, które dzięki smartfonom Samsung Galaxy S8 oraz goglom Gear VR, umożliwi mieszkańcom oglądanie seansów w technologii VR.

W ramach współpracy firm Samsung oraz sieci Multikino Polska, miłośnicy filmów i wirtualnej rzeczywistości odwiedzający Multikino Złote Tarasy, będą mogli obejrzeć kilkanaście produkcji filmowych w 360 stopniach. Pierwsze seanse startują już 4 sierpnia.

W specjalnej sali kinowej znajdującej się na II piętrze warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach na odwiedzających czeka 25 stanowisk wyposażonych w zestawy Gear VR i Samsung Galaxy S8. Filmy zostały pogrupowane w 4 kategorie: Podróże, Niesamowite doświadczenia, Dla rodzin i Sztuka.

Projekcje potrwają maksymalnie 20 minut, a każdy seans zostanie poprzedzony krótkim instruktażem wprowadzającym w wirtualny świat. Widz na miejscu będzie miał możliwość wyboru tematyki oglądanych filmów. Oferta jest skierowana do każdej grupy wiekowej - od najmłodszych po osoby starsze. Istnieje również możliwość skorzystania z oferty dla całej rodziny.

Bilety na seanse VR będą kosztować: 15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio - 19 zł lub 24 zł w weekendy. Zostały przewidziane także bilety w cenach promocyjnych (m.in. VR Rodzinny Weekend za 19 zł). Seanse będą zaczynać się po godz. 16 od poniedziałku do piątku, a w sobotę i niedzielę Multikino VR by Samsung będzie otwarte przez cały dzień.

Dzięki współpracy z firmą Discovery widz bez wychodzenia z kina przeniesie się w najdalsze zakątki świata, aby podziwiać piękno tamtejszej przyrody - wyjaśnia Marcin z Multikino Polska
Zaprosimy w podróż po m.in.: Japonii, Włoszech, Hawajach czy Arktyce. Ponadto widz będzie miał możliwość wzięcia udziału w historycznym locie statku kosmicznego Sojuz-30, uruchamiając aplikację The Missed Spaceflight (pol. Przegapiony Lot) i przenosząc się na orbitę okołoziemską. Dla dzieci mamy animacje przygotowane przez twórców "Madagaskaru". W cyklu "Dla rodzin" pokażemy: "Invasion", "Discovery tigers", "Elephants on the Brink". Filmy z kategorii "Sztuka" pozwolą zapoznać się m.in. z twórczością Salvadora Dali ("Dreams of Dali"). W ramach "Niesamowitych doświadczeń" wyświetlimy: "Tokyo Light Oddyssey", "Sonar", "Longing for Wilderness" - dodaje Marcin Duda.

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się