DAJ CYNK

Samsung patentuje obrotowy ekran na pierścieniu nawigacyjnym smartwatcha

27.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8

Ważne 3

1

Jednym z charakterystycznych elementów inteligentnych zegarków Samsunga Gear S2 i S3 jest okrągły pierścień do sterowania smartwatchem.Jednym z charakterystycznych elementów inteligentnych zegarków Samsunga z serii Gear S2 i S3 jest okrągły pierścień do sterowania smartwatchem. Zapewne nikogo nie zdziwi fakt, że koreański producent złożył wniosek patentowy na zegarek wyposażony w pierścień z wbudowanym, zakrzywionym ekranem okalającym całą kopertę.

Oczywiście sam wniosek patentowy nie oznacza, że szybko zobaczymy gotowy produkt wyposażony w taki ekran. Nie oznacza także, że w ogóle go kiedykolwiek zobaczymy, jednakże pokazuje w jaką stronę inżynierowie Samsunga kierują swe pomysły.

Sam koncept wydaje się być ciekawy, jednakże nie wiadomo do końca jak miałby taki pierścień działać. Nie wiadomo także czy wykonanie takiego zakrzywionego ekranu o 360 stopniach jest w ogóle możliwe.

W chwili obecnej pierścienie wokół ekranu w smartwatchach Samsunga mogą obracać się o pełnie 360 stopni. W przypadku tego patentu obrót pierścienia miałby być ograniczony do 90 stopni. Samsung pisze we wniosku patentowym, że miałby on spełniać dodatkową funkcję jako choćby wyświetlacz do notyfikacji, pokazujący godzinę i datę czy aktualnie odtwarzany utwór muzyczny. W związku z tym powinien on być w zasięgu naszego wzroku, zapewniając ergonomię obsługi, a nie kręcić się dokoła.

Zobacz: Samsung Gear S3 Frontier i Classic w Polsce za 1699 zł
Zobacz: Nowe zegarki Samsunga w ofercie Play
Zobacz: [Aktualizacja II] Zegarki Samsung Gear sparujemy z iPhonem
Zobacz: [Aktualizacja] Samsung zaprezentował smartwatche Gear S3

Źródło tekstu: phonearena, patentlymobile

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się