DAJ CYNK

Samsung opatentował czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem

28.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5357

Ważne 2

1

W kwietniu Samsung wystąpił do WIPO o patent na nową technologię. Dziś firma dostała potwierdzenie, że patent został przyznany.



W kwietniu Samsung wystąpił do WIPO o patent na nową technologię. Dziś firma dostała potwierdzenie, że patent został przyznany.

Patent został przyznany przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO - World Intellectual Property Organization). Sugeruje on, że smartfon może mieć do 12 punktów nacisku na całym ekranie odczytujących układ linii papilarnych palca. Ma to umożliwić dostęp do zabezpieczonych aplikacji, a także kontaktów i wiadomości.



Zgodnie z patentem czytnik linii papilarnych zostanie umieszczony pomiędzy zewnętrznym szkłem i czujnikiem dotykowym. Czujnik nacisku zostanie umieszczony pod panelem wyświetlacza. Nowa konstrukcja pozwoli precyzyjniej dopasować stopień zabezpieczenia danych do naszych potrzeb. Na przykład jeśli uwierzytelnianie zakończy się sukcesem, telefon automatycznie pokaże nam wszystkie zdjęcia. W przeciwnym razie zobaczymy tylko niektóre - zależnie od ustawień. Podobne rozróżnienie może nastąpić w innych aplikacjach i funkcjach, na przykład w kontaktach, wiadomościach lub przy bankowości internetowej. Ekran może wyświetlić różną zawartość w zależności od tego, kto obsługuje telefon.



Niektóre z doniesień wskazują, że premiera Samsunga Galaxy S9 nastąpi już na początku stycznia 2018 roku, podczas odbywających się w Las Vegas targów CES. Są też głosy, że w styczniu Samsung pokaże nowe urządzenia za zamkniętymi drzwiami, a oficjalna premiera nastąpi w okolicach MWC 2018 (luty/marzec). Czy Samsung wdroży opatentowaną technologię w nadchodzących flagowcach? Jeśli tak, byłaby to miła niespodzianka.

Nieco więcej informacji na opisywany temat można znaleźć na stronie nl.letsgodigital.org (w języku holenderskim).

Zobacz: Samsung chce zmienić dostawcę skanera linii papilarych dla przyszłorocznych flagowców
Zobacz: Galaxy S9 może nie być tak innowacyjny, jak oczekujemy
Zobacz: Galaxy S9: czytnik linii papilarnych wróci na przód obudowy

Źródło tekstu: WIPO, nl.letsgodigital.org, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~
0

2017-11-30 12:24:41

@15 Dzięki! Jak nie masz nic do dodania w meritum, to lepiej wróć do sprawdzania dyktand za pieniądze.

Odpowiedz

15. ~Oggi
0

2017-11-30 12:13:09

"żeby nikt nie skopiował odcisków palcy, które można przecież wydrukować na sztucznej skórze w drukarce 3d" - tylko po jakiego....????P.S Gratuluje "palcy"

Odpowiedz

14. ~
0

2017-11-30 12:07:48

To już nie wystarczy numerowanie ludzi nipem, regonem, peselem, hasłem? Będzie, jak na filmach, że czarny charakter utnie cały palec, rękę, wydłubie oko. I po co te patenty i zabezpieczenia? Ewentualnie wszyscy będą chodzili w białych rękawiczkach, jak Myszka Miki, żeby nikt nie skopiował odcisków palcy, które można przecież wydrukować na sztucznej skórze w drukarce 3d.

Odpowiedz

13. ~Veritas
0

2017-11-30 10:21:35

Że niby jak gorilla wbudowany, to ekran niezniszczalny? mój u11 upadł, to pęknięcie jest na całym ekranie.

Odpowiedz

12. ~Arogancki Kloszard
0

2017-11-29 18:08:14

@10 czy gorilla glass czy nie, zwykły kolczyk w uchu może ten ekran i tak porysować.

Odpowiedz

11. ~sid
0

2017-11-29 13:38:46

@10 np po to ,że jak ci upadnie telefon ,to szkło chroni ekran.

Odpowiedz

10. ~
0

2017-11-29 11:26:25

@7 Uzasadnij po co folia czy szkło na ekran Gorilla Glass 5?... Tylko głupota czy coś jeszcze?

Odpowiedz

9. panizo
0

2017-11-29 10:10:42

jak dla mnie to spoko opcja troche wiecej prywatnosci nie wszyscty beda mogli zobavzyc to czego bym nie chcial

Odpowiedz

8. ~sid
0

2017-11-29 09:47:40

Nie rozumiem takich patentów. Przecież ktoś zaraz opatentuje ,że telefon wyświetla hologram osoby dzwoniącej

Odpowiedz

7. ~Michał
0

2017-11-29 09:34:59

Ciekawe, jak będzie współpracował z naklejanymi na ekran "szkłami hartowanymi" i foliami

Odpowiedz

6. ~Ja
0

2017-11-29 04:43:48

*2 to już było w fazie produkcji lecz nie masowej.wsadzalo się kapsułkę do specjalnej nakładki na tył telefonu i tadaaaa kawa była

Odpowiedz

5. ~Gutek
0

2017-11-29 00:09:24

Dobra bateria i 4.7". No i Symbian ;-)

Odpowiedz

0

2017-11-28 23:45:40

Ja mam nadzieję, że zamiast skupiać się na bajerach typu czytnik linii papilarnych, to w końcu ktoś wykombinuje akumulator, który wytrzyma kilka dni intensywnego używania (w tym internetu, wideo, etc) na jednym ładowaniu...

Odpowiedz

3. hainasz
0

2017-11-28 21:51:19

Kibicuje żeby wdrożyli, bo to faktycznie mocno ułatwi korzystanie z zabezpieczonych aplikacji. Teraz w przypadku aplikacji banku musisz ją włączyć a potem przytknąć palec żeby odblokować. Świetne jak ktoś ma odgórnie narzucony wymóg blokady aplikacji często używanej np poczty.

Odpowiedz

2. ~
0

2017-11-28 21:25:42

Ja mam nadzieję że w końcu telefon zrobi kawę ;)

Odpowiedz