DAJ CYNK

Samsung nie złapał zadyszki po przebojach z Note'em 7. IV kwartał z dobrymi wynikami

03.01.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2970

Ważne 5

2

Wygląda na to, że koreański gigant błyskawicznie wraca do formy. Wyniki za IV kwartał mają znacznie przewyższyć prognozowane.

Wygląda na to, że koreański gigant błyskawicznie wraca do formy. Wyniki za IV kwartał mają znacznie przewyższyć prognozowane.

Po zysku operacyjnym na poziomie 4,5 mld dolarów w III kwartale 2016 roku szacowano, że IV kwartał Samsung zakończy z wynikiem rzędu 4,3 mld dolarów. Jak jednak oszacował FnGuide, zysk operacyjny z zakończonego własnie kwartału to około 6,66 mld dolarów.

Ponad 6,5 mld dolarów zysku operacyjnego to nie tylko olbrzymi skok względem III kwartału 2016 roku, ale też olbrzymi wzrost względem IV kwartału 2015 roku, gdy firma wypracowała 5,04 mld dolarów zysku.

Jeśli szacunki sprawdzą się, Samsung odnotuje 32% wzrost w ujęciu rocznym oraz 48% kwartał-do-kwartału.

Źródło tekstu: YNA, wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się
15. PLANET
0

2017-01-04 01:44:09

I dobrze.

Odpowiedz

14. ~
-2

2017-01-03 23:07:37

@10 co za prymitywny osobnik

Odpowiedz

13. ~Madryt
0

2017-01-03 21:16:59

Ehh, teraz zauważyłem co mi autokorekta "uczyniła" :-)We wpisie nr 9. Miało być: "... że nie jest zbytnio pożądanym..."

Odpowiedz

12. LuiN
0

2017-01-03 21:16:12

@11, Ekonomista - jasna sprawa, ale tak w mld dolarów to już spora sztuka. Gdy tylko pojawią się pełne wyniki, oczywiście opublikujemy je.

Odpowiedz

11. ~Ekonomista
0

2017-01-03 21:11:09

Niech podadzą przychody... zyskiem można manipulować

Odpowiedz

10. Hose
1

2017-01-03 20:57:43

Samsung Notem faktycznie zdzielił jak gajowy jajami w sosnę, ale jak widać broni się doskonale pozostałą dostępną paletą sprzętu.

Odpowiedz

9. ~Madryt
0

2017-01-03 20:28:27

Oby tylko nie było to zbyt skutecznie... Kiedy bowiem pojawi się Note 8 to może się okazać, że nie jest zbytnio porządny na rynku, ponieważ klientom z powodzeniem wystarczają flagowe S8 :-)

Odpowiedz

8. ~Madryt
0

2017-01-03 20:23:26

Można zatem powiedzieć, że modele Galaxy S7 i S7 Edge skutecznie zaspokoiły zapotrzebowanie (tudzież lukę) po wycofanym Note 7.

Odpowiedz

7. ~
0

2017-01-03 19:48:35

3). przeciez dobrze wiesz, że się nie podszywam....

Odpowiedz

6. LuiN
0

2017-01-03 19:37:59

@4, me - rzetelne przedstawienie wyników finansowych to skomplikowany proces. Tak jak Orange czy T-Mobile podadzą wyniki dopiero za kilka tygodni, tak i Samsung poda je oficjalnie dopiero za jakiś czas.

Odpowiedz

4. ~me
0

2017-01-03 19:17:15

A to nie powinien Samsung tego policzyć, tylko trzeba opierać się na oszacowaniu?Poza tym nic dziwnego, źle czy dobrze się mówi - najważniejsze, że się mówi, a to najlepsza reklama.

Odpowiedz

3. ~⚫❤⚫ ~
0

2017-01-03 19:05:21

1) Nie można się podszywać pod zarejestrowane nicki:-D

Odpowiedz

2. LuiN
0

2017-01-03 18:55:08

@1, Podszywanie się pod zarejestrowaną osobę. I to z uporem maniaka.

Odpowiedz