DAJ CYNK

Samsung może mieć problem z wyprodukowaniem wymaganej ilości Galaxy S5

17.03.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 12

Ważne 3

1

Samsung Galaxy S5 trafi do sprzedaży 11. kwietnia. Nie dla wszystkich może go jednak wystarczyć - koreański producent boryka się z coraz to nowymi problemami.

Samsung Galaxy S5 trafi do sprzedaży 11. kwietnia. Nie dla wszystkich może go jednak wystarczyć - koreański producent boryka się z coraz to nowymi problemami.

Najpierw okazało się, że koreański producent jednak nie poradzi sobie z produkcją na własną rękę czytników linii papilarnych i firma szybko zaczęła szukać podwykonawcy. Tydzień temu wybuchł pożar w fabryce w Anseong (Korea Południowa), wynajętej przez Samsunga do produkcji płyt PCB dla Galaxy S5. 287 strażaków, uzbrojonych w 81 wozów strażackich walczyło z pożarem przez 6 godzin - szkody oszacowano na 1 mld dolarów. Szczęśliwie nie była to jedyna fabryka wynajęta w tym celu przez Samsunga i biuro prasowe producenta oświadczyło, że zaistniała sytuacja nie będzie miała wpływu na termin premiery smartfonu.

Teraz kolejną kłodą rzuconą pod nogi Koreańczyków jest wydajność produkcji modułów fotograficznych ISOCELL. Zdaniem ETNews, tempo produkcji to tylko 20-30% pierwotnych założeń, a winny jest temu nowy, sześciosoczewkowy obiektyw. W tej samej grubości obiektywu pomieścić teraz trzeba więcej, smuklejszych i bardziej podatnych na wady produkcyjne soczewek. Wyzwaniem jest też większa powierzchnia sensora (1/2.6"), produkowanego w innowacyjnej technologii ISOCELL.

O co chodzi z całym tym ISOCELL-em?
Samsung, produkujący 20% matryc dla światowego rynku, zastosował w nowym sensorze specjalne bariery pomiędzy poszczególnymi pikselami. Obniżają one poziom prześwitów pomiędzy sąsiednimi pikselami o 30%, ograniczając tym samym poziom szumu w trudnych warunkach oświetleniowych. Jednocześnie objętość komórek wzrosła względem popularnych czujników BSI i każdy piksel rejestruje o 30% więcej światła niż do tej pory. Ta ostatnia cecha sensora pozwala istotnie zwiększyć zakres dynamiczny zdjęcia, czyli rozszerzyć skalę pomiędzy najjaśniejszym i najciemniejszym obszarem jaki zarejestrować może matryca.Na testy terenowe nowej technologii przyjdzie jeszcze pora, teoretycznie jednak powinna ona sprawić, że Galaxy S5 zaoferuje bardzo dobrą pracę w trudnych warunkach oświetleniowych, a zdjęcia wykonywane pod światło nie będą jedynie przepalonym niebiem i ciemną plamą poniżej horyzontu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: ETNews, Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się