DAJ CYNK

Samsung: kompaktowe wymiary Galaxy S8

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7007

Koreańskie media informują o wymiarach obudowy obu Samsungów Galaxy S8. Wygląda na to, że pomimo dużych ekranów smartfony będą bardzo kompaktowe.Koreańskie media informują o wymiarach obudowy obu Samsungów Galaxy S8. Wygląda na to, że pomimo dużych ekranów smartfony będą bardzo kompaktowe.

Do tej pory w komentarzach na temat ekranu i wymiarów Samsunga Galaxy S8 dominuje jedno zdanie - po co mi taka patelnia?. Ekrany o przekątnej 5,8 cala oraz 6,2 cala faktycznie małe nie są, ale jak się okazuje same obudowy obu smartfonów będą stosunkowo nieduże.

Jako flagowy przykład smartfonu o idealnie kompaktowych wymiarach zawsze są podawane Xperie z serii Compact. Ich wymiary prezentują się następująco:


Przyjmijmy, że za idealny jest więc uważany smartfon z obudową o wysokości 127 mm i szerokością 65 mm. Dodajmy do tego dwa bardzo popularne w 2016 roku smartfony ze średniej półki, z ekranami o przekątnej kolejno 5 oraz 5,2 cala:
A teraz wymiary Samsunga Galaxy S8 z ekranem o przekątnej 5,8 cala - 131 x 68,05 mm (nie ma jeszcze informacji grubości). Wynika z tego, że nadchodzący Galaxy S8 będzie wyraźnie niższy od ubiegłorocznych modeli ze średniej półki, a jego szerokość (biorąc pod uwagę większą wartość) znajdzie między nimi, a "idealnymi" Compactami od Sony. Większy wariant, Galaxy S8 Plus, będzie miał obudowę o wymiarach - 159,53 x 73,37 mm.

Dla porównania, wymiary smartfonów z ekranami o podobnej przekątnej:
Zobacz: LG G6 czy Samsung Galaxy S8 - przedpremierowe starcie
Zobacz: Galaxy S8 - ceny i specyfikacja

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: CNET Korea; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu