DAJ CYNK

Samsung: Kolejne sukcesy Tizena

17.02.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11

Ważne 6

1

Po zegarkach, aparatach fotograficznych i telewizorach, rozwijany przez Samsunga Tizen zaczyna odnosić sukcesy na rynku smartfonów.

Po zegarkach, aparatach fotograficznych i telewizorach, rozwijany przez Samsunga Tizen zaczyna odnosić sukcesy na rynku smartfonów.Żeby sprawa była jasna, mowa jest aktualnie o zaledwie jednym modelu, kosztującym około 90 dolarów - Samsung Z1. Urządzenie trafiło w pierwszej kolejności do Indii, a niedawno również do Bangladeszu. Po początkowej niepewności i pierwszych narzekaniach sprzedaż zaczęła rozkręcać się coraz mocniej.

Zobacz: Samsung Z1: Tanie rozczarowanie

Według ostatnich danych, Samsung sprzedał do tej pory ponad 100 tys. sztuk swojego smartfonu w Indiach i 20 tys. sztuk w Bangladeszu. Jak pisaliśmy wcześniej, pierwsze 50 tys. sztuk rozeszło się w Indiach w ciągu 10 dni od rozpoczęcia sprzedaż. Wabikiem był m.in. bezpłatny dostęp garści bonusów: 70 kanałów na żywo i biblioteki 230 tys. piosenek. Lekki Tizen zaoferował im też dużą wydajność jak na zastosowane podzespoły i długi czas pracy.

Samsung Z1 ma 4-calowy ekran LCD o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, 768 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, łączność 3G, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS i akumulator o pojemności 1500 mAh. Zdjęcia wykonamy aparatem 3,1 Mpix lub przednią kamerką VGA.

Źródło tekstu: Business Korea, wł

Komentarze
Zaloguj się