DAJ CYNK

Samsung Knox dostępny dla użytkowników indywidualnych i biznesowych

05.09.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2605

Ważne 0

0

Samsung ogłosił udostępnienie dla klientów biznesowych i indywidualnych usługi Knox. Knox zapewnia podwyższony poziom bezpieczeństwa w urządzeniach mobilnych, zarówno na poziomie sprzętowym, jak i aplikacji.

Samsung ogłosił udostępnienie dla klientów biznesowych i indywidualnych usługi Knox. Knox zapewnia podwyższony poziom bezpieczeństwa w urządzeniach mobilnych, zarówno na poziomie sprzętowym, jak i aplikacji.

Samsung Knox wprowadza koncepcję "pojemnika", czyli wydzielonego środowiska dla zatwierdzonych aplikacji, w obrębie którego mogą one przechowywać swoje dane. Aplikacje działające poza wydzielonym środowiskiem mają ograniczony dostęp do danych przechowywanych w pojemniku, objętych przez Samsung Knox ochroną z poziomu systemu operacyjnego. Dane użytkownika są chronione przed złośliwym oprogramowaniem i próbami wyłudzania poufnych informacji osobistych (phishingiem), jak również przed złamaniem zabezpieczeń przez hakerów w razie kradzieży bądź utraty urządzenia.

Pierwotnie Samsung udostępnił na początku tego roku usługi Knox wyłącznie dla przedsiębiorstw. Przekazano w ten sposób do działów IT szeroką kontrolę, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej prywatności pracowników i komfortu użytkowania przez nich osobistych urządzeń. Od tego czasu Samsung poszerzył zakres usług bezpieczeństwa, co pozwoliło użytkownikom na samodzielne uruchamianie wydzielonych środowisk bez angażowania działu IT i przechowywanie w osobistych zdjęć bądź materiałów wideo bez obaw, że wyciekną one wskutek złamania zabezpieczeń przez hakera.

Dodatkowo użytkownicy mogą korzystać z pojemnika do przechowywania aplikacji biznesowych oraz takich danych, jak służbowa poczta, kontakty oraz kalendarz, umożliwiając działowi IT na zarządzanie całością za pośrednictwem usługi EAS (Exchange ActiveSync Server).

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zatwierdził urządzenia korzystające z Samsung Knox do użytku w swoich sieciach. Knox będzie dostępny dla wszystkich przyszłych smartfonów i tabletów Samsung, przeznaczonych dla najbardziej wymagających użytkowników, w tym na Note 3 i Note 10.1 (Edycja 2014). Termin wprowadzenia usługi Samsung Knox dla urządzeń już obecnych na rynku, takich jak Galaxy S III, S4 i Note II zostanie wkrótce podany do publicznej wiadomości.

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się