DAJ CYNK

Samsung i Microsoft porozmawiają o patentach w sądzie

04.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2458

Ważne 4

1

Firmy Samsung i Microsoft w 2011 roku podpisały kluczową umowę dotyczącą wzajemnego korzystania z posiadanych praw patentowych. Po latach owocnej współpracy czas jednak zmienić zasady gry.

Firmy Samsung i Microsoft w 2011 roku podpisały kluczową umowę dotyczącą wzajemnego korzystania z posiadanych praw patentowych. Po latach owocnej współpracy czas jednak zmienić zasady gry.

Umowa pomiędzy Samsungiem i Microsoftem miała na celu patentowe umocnienie obu firm, w związku z zaostrzającą się, bardzo agresywną polityką patentową Apple'a. Porozumienie zakładało między innymi współpracę Samsunga z Microsoftem nad rozwojem platformy Windows Phone, przede wszystkim jednak umożliwiło Samsungowi dalszą ekspansję na rynku Androida. Co z tego miał Microsoft? Opłatę od każdego smartfonu Samsunga, który trafił na rynek od wejścia umowy w życie.

Przez kilka ostatnich miesięcy obie firmy prowadziły korespondencję dotyczącą realizacji umowy, z której formy nie do końca zadowolony był Microsoft. Ostatecznie firma złożyła oskarżenie przeciwko Samsungowi i teraz zamiast korespondencyjnie, Microsoft będzie domagał się swoich praw w sądzie. Biuro prasowe Samsunga wstrzymało się póki co od szerszego komentarza, zapewniając jedynie, że firma zapozna się z oskarżeniem i przygotuje właściwą odpowiedź.

Choć wniosek sądowy Microsoftu jest publiczny, to jednak zawiera olbrzymią porcję klauzul ograniczających udostępnienie informacji osobom postronnym. W efekcie nie wiemy nadal na jakich zasadach firmy się rozliczają ze sobą i ile na tym wszystkim zarabia Microsoft.

Źródło tekstu: GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
3. ~pabloki, wypowiadam tmobile
1

2014-08-04 15:52:40

śmieszne to jest i żałosne.

Odpowiedz

2. ~dav
1

2014-08-04 12:29:50

troll patentowy M$ jak zwykle w formie...

Odpowiedz

1. ~Lol
0

2014-08-04 10:22:47

Najbardziej to szkoda milosnikow firmy Nokia. Nie dosc ze firma im padla i zarzucila wielbionego przez nich symbiana, to jeszcze MS ich przejal, wpakowal tam windowsa i do tego jak znienawidzony Apple wdaje sie w patentowe spory sadowe. Szok i koszmar w jednym. Tylko wspolczuc. Zastanawia tez fakt ze z Samsungiem kazdy sie sadzi o patenty. Chyba cos jest na rzeczy.

Odpowiedz