DAJ CYNK

Samsung Gear Solo - smartwatch z gniazdem na kartę SIM

08.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 15

Ważne 6

1

Samsung postanowił poszerzyć swoje portfolio inteligentnych zegarków o model, który do działania nie będzie wymagał połączenia ze smartfonem.

Samsung postanowił poszerzyć swoje portfolio inteligentnych zegarków o model, który do działania nie będzie wymagał połączenia ze smartfonem.

Jak narazie wszystkie markowe smartwatche, które pojawiają się w ostatnim czasie na rynku łączy jedna cecha - jako samodzielne urządzenia są mało użyteczne. Promień nadziei w tej sprawie pojawił się ostatnio z najmniej spodziewanej strony i samodzielnie działający zegarek pokazał Timex. Jak słusznie zauważyli w komentarzach nasi czytelnicy, brakuje mu jednej bardzo ważnej cechy, jaką jest możliwość prowadzenia rozmów.

Samsung Gear Solo ma zostać wyposażony w gniazdo na kartę SIM, dzięki czemu będzie można wykorzystywać go jak normalny telefon. Jak narazie jest to niestety jedyna informacja na temat możliwości nowego zegarka. Podpowiada ona jednak pod kontrolą jakiego systemu będzie pracować Gear Solo. Ze względu na to, że Android Wear nie obsługuje kart SIM, najprawdopodobniej w zegarku pojawi się, nie mający szczęścia na rynku, Tizen OS, zbliżony do tego z linii zegarków Gear 2. Pojawiające się plotki mówią dodatkowo o pracy tylko w sieci 3G, bez dostępu do LTE. Biorąc jednak pod uwagę częstotliwość pojawiania się nowego sprzętu z logiem Samsunga, zapewne szybko na rynku pojawi się Gear Solo 2 lub Gear Solo LTE.

Premiera Gear Solo będzie miała miejsce najprawdopodobniej już 3 września w Berlinie. Wraz z nim na scenie pojawi się Samsung Galaxy Note 4.

Zobacz: Test zegarka Samsung Galaxy Gear
Zobacz: Test zegarków Samsung Gear 2 i Gear Fit

Źródło tekstu: BGR

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy