DAJ CYNK

Samsung Gear S - Tizen i 3G w zegarku

28.08.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6526

Ważne 3

4

Samsung oficjalnie zaprezentował zegarek Gear S oparty na platformie Tizen. Urządzenie oferuje zakrzywiony ekran Super AMOLED i łączność 3G.

Samsung oficjalnie zaprezentował zegarek Gear S oparty na platformie Tizen. Urządzenie oferuje zakrzywiony ekran Super AMOLED i łączność 3G.



Sprzedaż nowego smartwatcha Samsunga rusza już w październiku. Tym razem producent postawił na zakrzywiony 2-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480 x 360 pikseli. Wewnątrz niewielkiego urządzenia (39,8 x 58,3 x 12,5 mm) udało zmieścić się 2-rdzeniowy procesor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, czterozakresowy moduł łączności 2G/3G (zadziała Aero2 :-)), Bluetooth 4.1, Wi-Fi a/b/g/n, GPS/GLONASS i ogrom czujników.

Do tych ostatnich należą akcelerometr, żyroskop, kompas, pulsomierz, czujnik jasności otoczenia, czujnik promieniowania UV i barometr. Urządzenie zasilane jest akumulatorem o pojemności 300 mAh i ładowane przez złącze USB 2.0 (niewielka nakładka na obudowę). Konstrukcja jest wodo- i pyłoszczelna (IP67). Wbudowany akumulator pozwalać ma na 2 dni typowego użytkowania.

Zobacz: 1000 aplikacji na zegarki Samsunga

Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się
25. ~kwtw
0

2014-10-28 08:07:45

A ja sobie kupię, bo tak mi się przywidziało, a jak ktoś twierdzi że to bez sensu - to niech nie kupuje :)))))PSA jak byliście młodzi (wy starsi) to nie chcieliście mieć zegarka z Knight Rider/''a ...... :) ?

Odpowiedz

24. ~Punk
0

2014-08-30 14:53:18

Ja podziękuje za taki wynalazek od Samsung`a, nie dość że to ma tyle pierdół że już nawet nie wiadomo do czego to ma być to na dodatek pewnie nawet dnia nie wytrzyma przy intensywnym użytkowaniu.Zamiast tego szajsu lepiej by wypuścili coś jak opaska fit oraz dali dobrą cenę na taką opaskę i byłoby większe zainteresowanie, a poza tym powinni dawać mocniejsze baterie do takich sprzętów, a nie jakieś baterie jak do zabawek.

Odpowiedz

23. ~ladny
0

2014-08-29 21:35:33

Ladny "zegarek". Od kiedy komórka zamieszkała w kieszeni(rok 97) to nie kupuje zegarka. Ciekawe czy taka koncepcja wejdzie w życia w przeciągu 20-30 lat jaka jest "nokia morph" polecam obejrzeć filmik na youtube . Powiem tak...8 cali wszystkich zadowoli :P

Odpowiedz

22. Tuldor88
-2

2014-08-29 12:39:20

"teraz kupa" Pablokiego z @10 idealnie opisuje ten cudowny sprzęt... 2 dni... a samsung śmiał się z jabłek z powodu przytulenia do ściany ^^

Odpowiedz

21. ~sx
0

2014-08-29 11:49:32

Do Endomondo to bedzie świetna sprawa.. Jesli obsługuje połaczenia głosowe przez BT to może zastapić telefon. No tylko ta bateria.. 2 dni to niewiele, a jesli będzie sie korzystać intensywnie z GPSa i 3G to pewnie 1 dzień lub mniej... Nad tym musza popracować. No i cena jest ważna. Za 500zł to byłby HIT, a za 2000zł to bedzie gadżet dla snobów...

Odpowiedz

20. ~
1

2014-08-29 03:14:40

Zlew...@1, użytkownikowi? do niczego. firmie? do wyłudzania kasy od idiotów to kupujących..

Odpowiedz

19. ~Yzb.
0

2014-08-28 23:09:30

@17 nad mniej niż 5" w zegarku to IMO nie ma co w ogóle się zastanawiać;bateria trzymająca 2 dni to fanaberia - wystarczy przecież jakaś prosta wtyczka i zasilanie na góra 20 minut (ukłon w stronę funkcji "teraz kupa"), poza tym to można być cały czas podłączonym do kontaktu - prosto, oszczędnie (=eko) no i prawdziwie on-line! ;)

Odpowiedz

-1

2014-08-28 18:30:06

Nie rozumiem tych komentarzy. O gustach się nie dyskutuje. Jak ktoś ma kasę i kaprys to dlaczego nie miałby sobie kupić. To że was nie stać na takie rzeczy nie znaczy że musicie krytykować innych ludzi. A tak na temat LuiN piszesz że Aeoro2 zadziała. Jak ktoś ma kasę to chyba weźmie sobie coś lepszego a poza tym nie wyobrażam sobie na tym przechodzić przez CAPTCHA :)

Odpowiedz

17. ~HD
0

2014-08-28 15:58:36

Fajny ale ja poczekam na wersje GEAR MEGA z 4" bo ja mam wzrok słaby:)

Odpowiedz

16. ~Mi w nim brakuje jeszcze kilku
0

2014-08-28 15:50:08

Mi w nim brakuje jeszcze kilku rzeczy ale na początek może być :)

Odpowiedz

15. PLANET
1

2014-08-28 15:33:42

@9: pomyśl o zegarku do biegania. Przede wszystkim dostaniesz pulsometr - prawdziwy, nie namiastkę. Poza tym GPS bardziej dokładny, synchronizacja z telefonem też o wiele lepsza, przez ANT+. I parę innych istotnych różnic, wszystko w podobnej cenie :)

Odpowiedz

14. ~wi
0

2014-08-28 14:50:06

na to czekałem :)..., tylko po co ten tizen?

Odpowiedz

13. mokrzycj
1

2014-08-28 14:46:30

Ten zegarek ma wyższą rozdzielczość niż mój telefon, szybszy procesor, więcej RAMu i pamięci wewnętrznej, dużo bogatszy zestaw czujników i ma 5x mniej pojemną baterię :D

Odpowiedz

12. ~f0rce
1

2014-08-28 14:38:17

Szczerze? Super zegarek, ładnie się prezentuje, fajna nowość. Dla mnie ekstra. Dziwią mnie te Wasze komentarze. Tym bardziej na takim serwisie jak telepolis, który pisze o nowościach. Jak chcecie Casio to za 70zł na allegro i też macie wybór. Dla mnie super.

Odpowiedz

11. ~
1

2014-08-28 14:20:52

10, a po co ci internet? Raptem kilkanaście lat temu mało kto z niego korzystał i ludzie żyli bez niego.

Odpowiedz