DAJ CYNK

Samsung Galaxy Watch - monitor aktywności i zegarek z długim czasem działania

09.08.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 32

Ważne 1

0

Firma Samsung Electronics zaprezentowała dziś Galaxy Watch. Nowy inteligentny zegarek firmy Samsung łączy zalety ekosystemu marki z żywotną baterią, łącznością LTE, funkcjami fitness, klasycznym wzornictwem oraz dużymi możliwościami personalizacji.Firma Samsung Electronics zaprezentowała dziś Galaxy Watch. Nowy inteligentny zegarek firmy Samsung łączy zalety ekosystemu marki z żywotną baterią, łącznością LTE, funkcjami fitness, klasycznym wzornictwem oraz dużymi możliwościami personalizacji.

Dwa rozmiary koperty

Galaxy Watch będzie dostępny w dwóch wariantach. Większy z kopertą o średnicy 46mm jest wyposażony w ekran o średnicy 1,3 cala, a mniejszy z kopertą o średnicy 42 mm ma wyświetlacz o średnicy 1,2 cala. Ekrany zostały wykonane w technologii Super AMOLED (z funkcją Always On), wyświetlają obraz o rozdzielczości 360 x 360 pikseli i są chronione szkłem Gorilla Glass DX+.

Mniejszy zegarek jest również lżejszy. Obudowa bez paska waży 49 gramów, przy 63 gramach większego wariantu. Również paski są różne - 20 mm szerokości w mniejszym i 22 mm szerokości w większym zegarku.

Obudowy są wodoszczelne (5ATM i IP68) oraz zgodne ze standardem MIL-STD 810G.

Exynos i Wereable OSSercem obu zegarków jest autorski układ Samsunga Exynos 9110 z dwurdzeniowym procesorem taktowanym zegarek 1,5 GHz w parze z 1,5 GB lub 768 MB pamięci RAM. Ilość pamięci jest zależna od zegarka. Wariant z łącznością LTE ma więcej pamięci operacyjnej, a skromniej wyposażony został model pozbawiony łączności komórkowej. Dla użytkownika przewidziano 4 GB pamięci wbudowanej. Nad wszystkim czuwa Wereable OS, system oparty na Tizenie. Do sterowania interfejsem posłuży znany z poprzednich modeli zegarków Samsunga obrotowy pierścień.

Zegarki są kompatybilne z urządzeniami wyposażonymi w Androida w wersji 5.0 lub nowszej oraz iOS w wersji 9.0 lub nowszej.

Łączności co nie miara

Poza wspomnianym LTE do dyspozycji użytkownika oddano Bluetooth (4.2), Wi-Fi(b/g/n), NFC oraz GPS (A-GPS i GLONASS). Do tego szereg czujników, na czele z akcelerometrem, żyroskopem, barometrem, pulsometrem i czujnikiem natężenia światła.

4 dni działaniaRóżne wymiary obudowy i różna masa niosą za sobą również różne akumulatory. W mniejszym zegarku znajdziemy ogniwo o pojemności 270 mAh, a w większym 472 mAh.

Zgodnie z zapewnieniami Samsunga mocniejszy akumulator ma pozwolić na 80 godzin standardowego użytkowania lub do 168 godzin użytkowania okazyjnego. W przypadku mniejszego zegarka czas działania to do 45 godzin lub do 120 godzin okazyjnego użytkowania.

Kiedy w sklepach?

Sprzedaż zegarków wystartuje 24 sierpnia w Stanach Zjednoczonych. W Polsce będziemy mogli je kupić od 7 września. Czekamy jeszcze na informacje o polskich cenach.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się