DAJ CYNK

Samsung Galaxy S9 i S9+ najlepiej sprzedającymi się smartfonami w kwietniu

10.06.2018

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3272

Ważne 5

1

Najlepiej sprzedającymi się smartfonami w kwietniu według raportu Market Pulse firmy Counterpoint jest rodzina S9 od Samsunga. W pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych telefonów znalazło się również miejsce dla S8 - przyczyną wysokiego popytu na poprzednika obecnego flagowca koreańskiego potentata były znaczne obniżki cen związane z premierą następcy oraz nadal bardzo dobre parametry telefonuNajlepiej sprzedającymi się smartfonami w kwietniu według raportu Market Pulse firmy Counterpoint jest rodzina S9 od Samsunga. W pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych telefonów znalazło się również miejsce dla S8 - przyczyną wysokiego popytu na poprzednika obecnego flagowca koreańskiego potentata były znaczne obniżki cen związane z premierą następcy oraz nadal bardzo dobre parametry telefonu a także duże podobieństwo do S9.

Trzecie miejsce na podium, jak również ogólnie duży udział w badaniu mają telefony Apple. iPhone X, iPhone 8 Plus na czwartym oraz zaskakująco wysoko (siódme miejsce) iPhone 6 i na dziewiątej pozycji iPhone 7. W dość znaczący sposób widoczna jest w zestawieniu obecność Xiaomi. Szósta i ósma pozycja zajęta jest przez Redmi 5A oraz Redmi Note 5.

Zaskakujące jest, że w zestawieniu nie znajduje się miejsce na telefony ze średniej półki. W badaniu wyraźnie widoczna jest tendencja rynku do kupna flagowych telefonów lub telefonów z dolnej półki, w znacznie niższych cenach. Założyć można, że użytkownik liczy się z ograniczeniami specyfikacji poszukując telefonu w przyjaznej dla kieszeni cenie.

Źródło zdjęć: counterpointresearch.com

Źródło tekstu: counterpointresearch.com, wł

Komentarze
Zaloguj się