DAJ CYNK

Samsung Galaxy S8+ w pierwszych testach wydajności

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8280

W bazie danych benchmarku GeekBench pojawił się Samsung Galaxy S8+. Jak jego wyniki prezentują się na tle konkurencji?W bazie danych benchmarku GeekBench pojawił się Samsung Galaxy S8+. Jak jego wyniki prezentują się na tle konkurencji?

Samsung Galaxy S8 będzie jednym z pierwszych telefonów uzbrojonych w najnowszego Snapdragona 835. Chipset ten produkowany jest dla Qualcommu w procesie technologicznym 10 nm właśnie przez Samsunga.

W sieci od pewnego czasu krążą informacje na temat niezbyt dużego skoku wydajności względem zeszłorocznego Snapdragona 821. W przypadku pracy wielordzeniowej przewaga Samsunga względem jednego z najwydajniejszych smartfonów ze Snapdragonem 821 (OnePlus 3T) jest jednak zauważalna:Równie zauważalne jest jednak to, że Samsung nie pokonał Huaweia Mate 9 z autorskim chipsetem Hisilicon Kirin 960. Warto wspomnieć, że ten sam procesor trafi teraz do Huaweia P10 i... skończą się komentarze w stylu "fajny ten P9, ale w benchmarkach słabszy".

W przypadku pracy jednordzeniowej praktycznie od zawsze króluje Apple. Oferuje on zwykle mniej rdzeni niż konkurencja, ale o bezkonkurencyjnej wydajności. W przypadku tego testu różnica Snapdragona 835 względem Snapdragona 821 i Kirina 960 jest natomiast kosmetyczna:Warto na koniec dodać, że wyżej przedstawione wyniki testów wydajności w żaden sposób nie skreślają Snapdragona 835. To niewątpliwie wydajny chipset, a dodatkowo, dzięki najnowszemu procesowi technologicznemu (10 nm), bardziej energooszczędny i mniej skłonny do nagrzewania się niż starsze układy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: GSMArena

Źródło tekstu: Geekbench, GSMArena, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu