DAJ CYNK

Samsung Galaxy S8 nie dostanie już żadnej aktualizacji

Dodane przez: Arkadiusz Bała (ArecaS)

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2702

Samsung Galaxy S8 nie dostanie aktualizacji

Samsung zakończył wsparcie dla urządzeń z rodziny Galaxy S8. Popularne smartfony nie dostaną więcej aktualizacji.

Z prowadzonej przez Samsunga listy wspieranych smartfonów usunięte zostały modele z rodziny Galaxy S8. W praktyce oznacza to, że były flagowiec Koreańczyków nie będzie już otrzymywał aktualizacji oprogramowania - ani tych dużych, wprowadzających nowe funkcje, ani nawet łatek bezpieczeństwa.

Wyjątek stanowią modele Samsung Galaxy S8 Active oraz S8 Lite. Obydwa nadal figurują na liście, w związku z czym nadal powinny otrzymywać łatki bezpieczeństwa - pierwszy co kwartał, a drugi co pół roku. Należy się jednak spodziewać, że także w ich przypadku wsparcie zostanie wkrótce wygaszone.

Oczywiście koniec wsparcia dla jednych z najpopularniejszych urządzeń w ofercie producenta trudno uznać za dobrą wiadomość, ale trzeba Samsunga pochwalić, że i tak długo utrzymywał je przy życiu. Samsung Galaxy S8 i S8+ zadebiutowały w kwietniu 2017 roku, natomiast ostatnią łątkę bezpieczeństwa otrzymały w kwietniu 2021 roku. Oznacza to równo cztery lata wsparcia od dnia premiery. To imponujący wynik, biorąc pod uwagę, że użytkownicy smartfonów innych marek często mogą liczyć na połowę tego czasu, często przy znacznie mniejszej regularności.

Zobacz: Samsung się wygadał. Nadchodzi Galaxy S21 FE
Zobacz: Samsung Galaxy S21 Ultra 5G – idealny smartfon dla vlogera

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne

Źródło tekstu: Samsung, GSMArena

Przewiń w dół do następnego wpisu