DAJ CYNK

Samsung: Galaxy S7 z matrycami Sony lub Samsunga

09.03.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5574

Ważne 1

1

Podobnie jak miało to miejsce z Galaxy Note 4 i Galaxy S6, nowe flagowce linii S7 kupić możemy albo z matrycą Sony IMX260, albo z sensorem ISOCELL Samsunga.

Podobnie jak miało to miejsce z Galaxy Note 4 i Galaxy S6, nowe flagowce linii S7 kupić możemy albo z matrycą Sony, albo z sensorem ISOCELL Samsunga.

Wprowadzenie nowych matryc ogłosił dziś oficjalnie sam Samsung. Jego sensory są praktycznie kopią specyfikacji Sony IMX260, począwszy od rozdzielczości (12 Mpix), wielkości pikseli (1,4 mikrometra), po wykorzystywaną do przyspieszenia pracy autofokusu technologię Dual Pixel, w której za detekcję fazy odpowiada cała matryca.

Wartością dodaną jest technologia ISOCELL Samsunga, która za sprawą izolacji pikseli pozwala na bardziej precyzyjne rozpoznawanie kolorów dla poszczególnych pikseli. Chociaż w komunikacie Samsunga ma informacji do jakich telefonów trafić miałby nowy sensor, wygląda na to, że już jest instalowany - w Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge.

Podobnie jednak jak miało to miejsce w poprzednich latach, kwestia trafienia na konkretny czujnik jest ruletką. Sensor Samsunga, oznaczony jako SLSI_S5K2L1_FIMC_IS rozpoznaje np. popularne narzędzie AIDA64. Testowa sztuka telefonu w naszej redakcji ma matrycę Sony. Czy warto obawiać się ISOCELL-a?

Zeszłoroczne testy pokazały lekką przewagę matryc Sony w przypadku zdjęć dziennych (lepsze nasycenie kolorów) i dla równowagi przewagę ISOCELL-ów przy zdjęciach nocnych (nie było niebieskich przebarwień, które generował Sony). Trudno jednak póki co powiedzieć jak będzie zachowywał się nowy sensor Samsunga względem zbierającego pochwały Sony IMX260.

Zobacz: Wszystko co musisz wiedzieć o Samsung Galaxy S7

Źródło tekstu: Samsung, AndroidAuthority, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~xxx
0

2016-03-10 12:49:51

@11 LuiN - odebralem swoja wersje S7Edge i u mnie AIDA pokazuje ze jest stabilizacja (modul SONY)

Odpowiedz

16. Monsoon
0

2016-03-09 21:26:06

Czy moduł aparatu w wersji ISOCELL będzie też natywnie w 4:3 ? Jeśli okazało się, że 16:9 to bym chętnie zakupił S7 :)

Odpowiedz

15. ~arczi
0

2016-03-09 19:24:00

widziałem różnice w s6 miedzy tymi różnymi modułami. w s7 będzie tak samo czyli zmiesci się w dopuszczalnej normie a jakosc będzie porównywalna. Biorąc pod uwagę xperię z5 która fatalnie robi zdjęcia nocą również sensor sony w samsungu nie będzie lepszy od isocell anawet jeśl isocell okaże się minimalnie (mikroskopijnie) lepszy to różnice nie są na tyle poważne aby postawić za ważny cel odnajdowanie różnic w jakości (igła w stogu siana) no chyba że ktoś będzie pierwszy i chce mieć dużą oglądalność

Odpowiedz

14. ~xxx
0

2016-03-09 18:10:10

@11 - ja mowie o polskiej dystrybucji takze losowosc musi byc bardzo duza, jezeli nawet w pierwszym rzucie juz trafiaja sie oba moduly.

Odpowiedz

13. ~xxx
0

2016-03-09 18:07:56

@10 - niestety nie... loteria jaki modul Ci sie trafi a jestem ciekaw jak to wyglada. Mam w posiadaniu kilka rawow z S7 z modulem ISOCELL. Na forum jeszcze nikt nie wrzucil do porownania niestety wersji z modulem Soniacza. Dlatego tez jestem ciekaw czy redakcji uda sie porownac obie wersje. Poniewaz moje zamowienie z 26/02 w EuroAGD czeka sobie na realizacje i jeszcze poczeka bo telefonow brak i czekaja na kolejne dostawy od samsunga.

Odpowiedz

12. LuiN
0

2016-03-09 18:07:10

@10, nie - brytyjskie S7-mki na Exynosie mają zarówno Sony, jak i Samsunga.

Odpowiedz

11. LuiN
0

2016-03-09 18:06:01

@6, xxx - tak, tych screenów nie brakuje w sieci. Będę badał sprawę i jak się uda, to przetestuję obie wersje. Choć nie ukrywam, że w tej chwili kolejki chętnych na testowe sztuki mogą być zbyt duże na luksus wyrwania telefonów. Dominującą wersją w pierwszej partii urządzeń wydają się telefony z matrycą Sony. Niezależnie od wariantu, AIDA pokazuje brak stabilizacji wideo... w S6 była. I w sumie to mnie bardziej martwi niż kwestia tego, która z matryc trafi do telefonu.

Odpowiedz

10. ~
0

2016-03-09 18:02:47

a to nie jest tak zw te z wxynos maba metryce samsunga a te z snapderagon z sony logika tak mi podpowiada

Odpowiedz

9. ~jacek
0

2016-03-09 18:01:47

w s6 edge mam sony i nie nazekam :D

Odpowiedz

8. LuiN
0

2016-03-09 17:57:32

7, Żaden komentarz pod tym wpisem nie został skasowany.

Odpowiedz

7. ~Hotelarz
0

2016-03-09 17:50:11

Dlaczego LuiN kasujesz komentarz zgodny z newsem?

Odpowiedz

6. ~xxx
0

2016-03-09 17:41:31

@LuiN - na forum poswieconym androidowi (wiadomo jakim :P ) sa screeny z AIDA64 potwierdzajace, ze sa oba dostepne i to losowo niezaleznie czy S7 czy S7E.

Odpowiedz

5. LuiN
0

2016-03-09 17:39:39

@4, xxx - z tego co widzę inne polskie redakcje dostały też na Soniakach. Nie wiem czy nasz oddział ma egzemplarze na ISOCELL-ach.

Odpowiedz

4. ~xxx
0

2016-03-09 17:37:08

Czy postaracie sie o porownanie przy okazji testu?

Odpowiedz