DAJ CYNK

Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge oficjalnie

01.03.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 37

Ważne 12

9

Samsung oficjalnie zaprezentował Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Oprócz potężnego wnętrza i masy nowinek, największe wrażenia robią obudowy ze szkła i metalu.

Samsung oficjalnie zaprezentował Samsunga Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Oprócz potężnego wnętrza i masy nowinek, największe wrażenia robią obudowy ze szkła i metalu.Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge posiadają obudowy wykonane z metalu i szkła. Do stworzenia szklanych partii zostało użyte szkło Gorilla Glass 4. Smartfony będą dostępne w wielu wersjach kolorystycznych, w tym białej (White Pearl), czarno-szafirowej (Black Sapphire), złoto-platynowej (Gold Platinum), niebieskiej (Blue Topaz) i szmaragdowej (Green Emerald). Dodatkowo obudowy są cienkie (6,8 mm w S6 oraz 7 mm w S6 Edge) i stosunkowo lekkie, biorąc pod uwagę użyte materiały (138 gramów w S6 i 132 gramy w S6 Edge).Podobnie jak w przypadku Galaxy Note 4, Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge różnią się od siebie wyłącznie ekranem. Wykonany w technologii Super Amoled wyświetlacz legitymuje się przekątną 5,1 cala i wyświetla obraz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli i w przypadku Galaxy S6 Edge, został on zakrzywiony na obu krawędziach. Taka rozdzielczość gwarantuje zagęszczenie pikseli na poziomie 577 ppi. Dodatkowo ekrany są bardzo jasne - 600 cd/mm.

Sercem smartfonów jest Pierwszy na świecie 14-nanometrowy, ośmiordzeniowy procesor do urządzeń mobilnych z 64-bitową platformą, nowy system pamięci LPDDR4 i 3 GB pamięci RAM oraz pamięć flash UFS 2.0 (wbudowane 32, 64 lub 128 GB) zapewniają lepsze parametry i szybsze działanie pamięci przy niższym zużyciu energii. Dodatkowo pierwszy na świecie kodek sprzętowy 1440P/VP9 umożliwia odbiór transmisji strumieniowej wideo w wysokiej rozdzielczości przy mniejszym zużyciu energii. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0 z nową, zaprojektowaną od podstaw nakładką.

Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażono w szybkie przednie i tylne aparaty fotograficzne. Obiektywy f1,9 oraz matryce o wysokiej rozdzielczości zarówno z przodu (5 MP), jak i z tyłu (16 MP) mają gwarantować najwyższą jakość obrazu wśród smartfonów, nawet w ciemnościach. Odpowiednie ustawienie czułości i ostrość zdjęć zapewniają funkcje takie, jak automatyczna regulacja dynamicznego zakresu w czasie rzeczywistym (HDR), inteligentna stabilizacja obrazu (OIS) i balans bieli z sensorem podczerwieni. Ponadto nowa funkcja szybkiego uruchamiania zapewnia szybki dostęp do aparatu z poziomu każdego ekranu po dwukrotnym nadciśnieniu przycisku Home.

Dzięki wbudowanej technologii WPC i PMA smartfony Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyznaczają nowy branżowy standard uniwersalnego bezprzewodowego ładowania. Urządzenia współpracują z każdą stacją ładowania bezprzewodowego kompatybilną ze standardami WPC i PMA. Można je także błyskawicznie naładować przewodowo - 1,5 raza szybciej niż model Galaxy S5. Dziesięciominutowe ładowanie wystarcza na 4?godzinne korzystanie z urządzenia. Galaxy S6 jest zasilany akumulatorem o pojemności 2550 mAh, z kolei Galaxy S6 Edge posiada minimalnie pojemniejszy akumulator - 2600 mAh.

Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zostały zbudowane w oparciu o zmodernizowaną, kompleksową platformę zabezpieczeń urządzeń mobilnych Samsung KNOX. Platforma ta gwarantuje ochronę przed złośliwymi atakami w czasie rzeczywistym ze skutecznością wymaganą w systemach wojskowych. Obydwa urządzenia są również gotowe do natychmiastowego włączenia do infrastruktury przedsiębiorstwa, a udoskonalenia MDMs i KNOX dostępne od chwili premiery obydwu modeli upraszczają i usprawniają zarządzanie urządzeniami mobilnymi. Ponadto funkcja Find My Mobile pozwala zabezpieczyć zgubione urządzenie i chronić prywatne informacje na wiele sposobów, w tym poprzez zdalnie sterowaną blokadę reaktywacji. Udoskonalony czytnik linii papilarnych zapewnia szybkie uwierzytelnianie użytkownika i strzeże dostępu do zaszyfrowanych danych zapisanych w bezpiecznych sektorach pamięci urządzenia.

Smartfony będą dostępne na całym świecie począwszy od 10 kwietnia z pamięciami o pojemności 32/64/128 GB oraz w kolorach White Pearl, Black Sapphire, Gold Platinum, Blue Topaz (tylko GALAXY S6) i Green Emerald (tylko GALAXY S6 Edge).

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy S6 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Samsung Galaxy S6 Edge w katalogu.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy