DAJ CYNK

Samsung Galaxy S5 z 4 GB pamięci RAM?

31.10.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 11

Ważne 3

3

Koreański serwis DT potwierdził dotychczasowe doniesienia dotyczące Galaxy S5. Nowy flagowiec Samsunga jest już na zaawansowanym etapie testów.

Koreański serwis DT potwierdził dotychczasowe doniesienia dotyczące Galaxy S5. Nowy flagowiec Samsunga jest już na zaawansowanym etapie testów.

Samsung sprzedał do tej pory ponad 40 milionów Samsungów Galaxy S4, a w pierwszym miesiącu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 3 nowy phablet koreańskiej firmy znalazł 5 mln nabywców. Choć wyniki te na tle androidowej konkurencji zdecydowanie nie mogą być powodem do wstydu, to coraz częściej mówi się o tym, że sprzedaż Galaxy S4 nie jest zadowalająca.

Firma planowała sprzedać w tym roku 80 mln sztuk swojego flagowca, jednak bez wyraźnych cięć cen uzyskanie takiego wyniku wydaje się coraz mniej prawdopodobne. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Galaxy S III znalazł w 2012 roku 60 mln nabywców.

Koreański producent jednak nie śpi i niedawno wyciekły informacje dotyczące prac nad ekskluzywną linią smartfonów Galaxy F oraz o przyspieszonej premierze Samsunga Galaxy S5 już w styczniu 2014 roku. Teraz kolejne źródło potwierdza specyfikację nadchodzącego modelu S5.

Spodziewać możemy się ośmiordzeniowego, 64-bitowego Exynosa 6, w którym wszystkie rdzenie będą mogły pracować równolegle i aż 4 GB pamięci RAM, które bez 64-bitowej architektury nie mogłyby być w pełni wykorzystane w smartfonie. Póki co nie wiadomo czy Samsung planuje również wersję smartfonu wyposażoną w chipset Qualcommu. Dotychczasowy rekord wielkości pamięci RAM należy do Note'a 3 - zastosowano w nim 3 GB pamięci RAM.

Oprócz tego mówi się o 16 megapikselowym sensorze CMOS z optyczną stabilizacją obrazu, rozdzielczość wyświetlacza prawdopodobnie pozostanie taka jak w modelu S4, czyli FullHD.

Źródło tekstu: DT, UnwiredView, wł

Komentarze
Zaloguj się