DAJ CYNK

Samsung Galaxy S5 w dwóch wersjach

10.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10210

Ważne 3

4

24. lutego Samsung zaprezentuje swojego nowego flagowca, model Galaxy S5. Pierwsze benchmarki sugerują pojawienie się też drugiej, mniejszej wersji smartfonu.

24. lutego Samsung zaprezentuje swojego nowego flagowca, model Galaxy S5. Pierwsze benchmarki sugerują pojawienie się też drugiej, mniejszej wersji smartfonu.



Wyniki nowych Samsungów pojawiły się w bazie benchmarka AnTuTu. SM-G900R4 ma czterordzeniowego Snapdragona 800 taktowanego zegarem 2,5 GHz, 3 GB pamięci RAM, grafikę Adreno 330, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat fotograficzny 16 Mpix, przednią kamerkę 2,1 Mpix, Androida w wersji KitKat 4.4.2 i ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). 31483 punktów w teście stawia wydajność urządzenia niżej niż Galaxy Note 3 - oba telefony mają zbliżoną specyfikację, jednak S5 dostał ekran o wyższej rozdzielczości, co pożera więcej mocy obliczeniowej procesora.

Sercem drugiego modelu o oznaczeniu SM-G900H jest z kolei ośmiordzeniowy Samsung Exynos 522, taktowany zegarem 1,5 GHz, uzbrojony w grafikę ARM Mali-T628 i 2 GB pamięci RAM. Oprócz mniejszej ilości pamięci RAM, skurczyła się pamięć wewnętrzna - do 16 GB. Bez zmian pozostała wersja Androida (4.4.2), jak i aparat fotograficzny 16 Mpix. Na uwagę zasługuje natomiast rozdzielczość ekranu wynosząca 1280 x 720 pikseli, która sugeruje zastosowanie mniejszego ekranu, np. 4,3 cala jak w Xperii Z1 Compact. Co ciekawe, oparty na Exynosie model pokonuje w benchmarku (35445 punktów) zarówno Note 3 (34242), jak i Galaxy S5 z ekranem QHD (31483).

Źródło tekstu: gsmarena, wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~bollopollo
0

2014-02-17 23:34:25

Screeny benchmarków to po co daliście? Co mam na ikonke sobie ustawić z taką rozdzielczością ?

Odpowiedz

22. nokiafan_
0

2014-02-11 19:52:18

No i co, jednak nie ma 64-bitowego procesora

Odpowiedz

21. ~oznob
0

2014-02-11 19:26:56

@14,18 na dosbox można odpalić windows ;) i stare gierki pod DOSa

Odpowiedz

18. ~marcinnoga75
0

2014-02-11 12:21:57

@14: Oczywiście nie da się puścić kodu bezpośrednio, bo inna organizacja, ale wprowadzenie od ARM Cortex-M4F: dzielenia sprzętowego i rozkazy typu SMUAD, które bardzo przypominają intela MMX, koprocesor, ARM zbliża telefon do rozległej struktury PC i jakoś zatracili idę spuścizny po mikrokontrolerową AVRa. Zrobiłem dziecku czujnik na ATtiny85 do wilgoci do kwiatka LED R/G i buzer trzeci miesiąc działa na CR2032, a tu niedługo MegaAmpery w telefonie! PS. A mnie szkoda tylko, że w tym armelowym zamierzaniu zginął MIPS, został mu już ostatni duży sprzymierzeniec Qualcomm Atheros.

Odpowiedz

17. applefan_
-1

2014-02-11 11:10:31

I tu Samsung strzelił sobie w kolano. Słabszy od Note 3... Dlaczego nie władowali tam 16 rdzeniowca??? Ale zaraz skoro IP5S jest szybszy od Note 3 to w takim razie IP5S jest szybszy od SGS5 :) Ehh, znowu Samsung będzie musiał pokonać własne rekordy wydawania kasy na marketing żeby ktoś te nic nie warte zamulone plastiki kupił...

Odpowiedz

16. ~Diablo
1

2014-02-11 09:55:45

Chcialem przypomniec o kiepskim wsparciu ze strony sony na aktualizacje

Odpowiedz

15. ~Diablo
0

2014-02-11 09:51:54

Dziwne bo na moim Note 3 z andkiem 4.3 wychodzi 35789

Odpowiedz

13. ~11
0

2014-02-10 23:06:37

marcinnoga75, a skąd Ty wiesz jaki ja mam komputer?

Odpowiedz

12. ~marcinnoga75
0

2014-02-10 22:38:42

do 11: ~ Zobacz na Wikipedii Apple_A7 (to pewnie będzie ten sam chip, zresztą A7 produkuje Samsung!!!) pobiera maksymalnie 1100mA podczas obliczeń. To fakt, że to po przetwornicy napięcia down, ale to będzie z 500mA z baterii - więc fakt dużo ma wspólnego ze stacjonarnym. PS. Ale najważniejsze w ARMv8-A to wprowadzenie sprzętowej wirtualizacji (Windows XP w okienku?) A reszta nowych rozkazów, żaden kompilator tego nie będzie umiał wykorzystać, trzeba będzie na nowo obmyślać algorytmy dla nowych równoległych obliczeń i nowych bloków obliczeniowych i np. na wykorzystanie dodatkowych 32 rejestrów 128 bitowych VFP (x86 ma 8x16bitowych i starczało). Dużo czasu minie zanim realnie zobaczymy zalety tego procesora.

Odpowiedz

11. ~
0

2014-02-10 22:16:45

Cholera, za jakiś czas te telefony będą lepsze od mojego komputera.... A nie, przepraszam. Już są lepsze.

Odpowiedz

10. Lukasz88
0

2014-02-10 22:13:10

A jednak szkło jest cięższe, dużo podatniejsze na uszkodzenia no i ciężej utrzymać je w czystości. Wygląda super jak w moim poprzednim Nexusie 4 ale jest niepraktyczne. Jednak cenię sobie bardziej materiał zastosowany np. w HTC One X czy LG G2 bo wolę nie bawić się znowu kilkanaście razy dziennie szmatką żeby telefon się prezentował jak złoto. Poza tym póki co ramki w Sony jak w tv sprzed 30 lat i do tego średni wyświetlacz więc to też odpada.

Odpowiedz

9. Halset
-3

2014-02-10 21:19:31

@4 Ricki masz całkowitą rację. @5Skoda też robi całkiem dobry sprzęt co połowa Polaków się na to rzuca, mimo że do Audi brakuje jej wiele. Samsung się skończył na SGSII. Teraz to tylko powiela pomysły i nie wyróżnia się niczym. W Polsce zdobył swoich zwolenników i jedzie na marce tanich dostępnych z wieloma modelami telefonów. W końcu na Iphona nie stać a Samsung dał możliwość obcowania z dotykowym telefonem :P Samsung to taki odpowiednik Play. Niestety, niektórzy wolą lepiej wykonane telefony niż plastikowe zabawki. Sony HTC już dawno prezentują poziom techniczny Samsunga w obudowie w lepszej jakości.

Odpowiedz

8. Hose
0

2014-02-10 20:45:51

Generalnie Samsung robi całkiem dobry sprzęt (sam posiadam SGS2 do którego zawsze wracam po testach innych "wynalazków") jednak moim zdaniem muszą trochę poprawić ubrania swoich telefonów (chociaż zrobić różne wersje, metalową, plastikową, mieszaną) wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.

Odpowiedz

7. sPiDeK
1

2014-02-10 20:40:34

też wolę plastik samsunga od budowy sony. Cenię sobie wygode :)

Odpowiedz

6. ~
1

2014-02-10 20:37:00

@5 dokladnie. Nie taki plastik zły jak go malują:)

Odpowiedz