DAJ CYNK

Samsung Galaxy S5 jednak w dwóch wersjach

19.02.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10315

Ważne 4

8

Koreański ETNews potwierdza dwie wersje smartfonu Samsung Galaxy S5, różniące się między innymi rodzajem zastosowanego wyświetlacza.

Koreański ETNews potwierdza dwie wersje smartfonu Samsung Galaxy S5, różniące się między innymi rodzajem zastosowanego wyświetlacza.

Już 24. lutego Samsung zaprezentuje swoje nowe, wiodące urządzenie na rok 2014 - smartfon Samsung Galaxy S5. Wcześniejsze plotki dotyczące dwóch wersji smartfonu potwierdza koreański ETNews, zdaniem którego jeden z wariantów, określany jako "premium" będzie miał ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i przekątnej 5,2 - 5,25 cala. Drugi z telefonów zaoferuje ekran o rozdzielczości FullHD.

Oba smartfony mają zaoferować "diamentową" strukturę subpikseli, co w praktyce oznacza matrycę PenTile z dwukrotnie większą liczbą mniejszych subpikseli zielonych niż niebieskie i czerwone (taka struktura pojawiła się już w modelu S4).

Zdaniem ETNews, decyzja o wypuszczeniu dwóch wariantów telefonu podyktowana była ograniczonymi możliwościami produkcyjnymi ekranów QHD AMOLED.

Źródło tekstu: ETNews, wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~gonzo
0

2014-02-24 21:21:12

Apple goni za innymi wiekszej bzdury nie slyszalem, jedyni co nie robia z smartfona tableta . Jak nie mialem to tez myslalem ze Apple to tylko dla szpanerow ale odkad mam 4s , to brak mi slow idealny smartfon;] podkreslam smartfon a nie 10000 cali wyswietlacze. I mogli by wkoncu skonczyc z tym powiekszaniem wyswietlaczy w smartfonach i wziazc sie za baterie

Odpowiedz

29. ~Darek
0

2014-02-23 11:04:41

@27 Ja nie pedzę za Apple xD mam zupełnie inne urządzenie, które mi sprawia wiele frajdy z używania. a z drugiej strony czekam na zapowiedź produktu Apple z ekranem 5 cali. Chyba teraz Apple goni za innymi xD

Odpowiedz

28. 1djbobo
0

2014-02-20 12:23:56

poprostu czytniki sa potrzebne do stworzenia bazy kretynow :D, zdjecia juz maja, adresy, kontakty, lokalizacje a do STWORZENIA KOMPLETNEJ KARTOTEKI idioty brak odciskow palucha :D:D

Odpowiedz

27. applefan_
-2

2014-02-20 10:31:27

Samsung - jak kopiować to na całego. Z drugiej strony, Apple jak zawsze pędzi w kierunku, którym pełzają potem wszyscy.

Odpowiedz

26. ~
0

2014-02-20 10:24:37

sieć euroagd ma transmitować info na ich stronie

Odpowiedz

0

2014-02-20 09:59:57

Czy ktoś wie czy będzie na żywo Unpacked 5 na youtube?

Odpowiedz

24. ~Calm7
0

2014-02-20 09:50:32

23). Tak, jasne, a w epoce kamienia łupanego mieli telefony komórkowe :-P

Odpowiedz

23. Lukasz88
0

2014-02-20 09:19:31

@17 Już zapomniałem, że taki antek jak k750i kiedyś bytował. Jak się przesiądziesz z k750i na S5 to tak jakby przeskoczyć z epoki kamienia łupanego do gwiezdnych wojen.

Odpowiedz

22. Hose
0

2014-02-20 07:12:35

@21 - Z czym kopiuje? Jeśli mówisz o czytnikach lini papilarnych to siedziały w Japońskich telefonach w 2007 roku, wiem bo sporo ich oglądałem, wtedy to było czymś niezwykłym.

Odpowiedz

21. ~Red
0

2014-02-20 07:03:56

To kogo teraz Samsung kopiuje, czyżby HTC?

Odpowiedz

20. ~rough
0

2014-02-20 00:48:49

@18 - tak bardzo ci zależy żeby przekazać swój odcisk palca do NSA?

Odpowiedz

18. ~lol...
0

2014-02-20 00:19:20

Hmm nie wiem czemu ludzie boją się tego skanera linii papilarnych, przecież dzięki temu będę mógł odblokować łatwo telefon bez szlaczków i pinów, inne osoby w otoczeniu tego nie zrobią. I tak wszyscy nas inwigilują ... więc co za różnica.

Odpowiedz

17. ~soran
0

2014-02-19 21:28:53

czy to będzie wreszcie godny następca mojego K750i ?

Odpowiedz

0

2014-02-19 21:23:16

I pojawia się nadzieja (w przypadku dwóch wersji), że ja przeciętny Kowalski będę mógł kupić tą tańszą wersję za dwie wypłaty (uwzględniając odłożenie pieniędzy na podstawowe potrzeby). A nie tak jak to jest w przypadku większości flagowców, że trzeba odłożyć trzy pensje ;)

Odpowiedz

15. ~kk
0

2014-02-19 20:40:45

To lepiej brać wersje z mniejsza rozdzielczością :) mniej znaczy płynniej :)

Odpowiedz