DAJ CYNK

Samsung Galaxy NX - aparat z androidem i LTE

20.06.2013

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4105

Ważne 2

1

Na dzisiejszej prezentacji w Londynie Samsung zaprezentował nowy aparat cyfrowy pracujący pod kontrolą systemu Android - Galaxy NX.

Na dzisiejszej prezentacji w Londynie Samsung zaprezentował nowy aparat cyfrowy pracujący pod kontrolą systemu Android - Galaxy NX.

Samsung Galaxy NX to pierwszy, kompaktowy aparat systemowy (CSC) oferujący łączność 3G/4G LTE. Wyposażony został również w 4,8-calowy wyświetlacz oraz czterordzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 1,6 GHz, WLAN a/b/g/n, moduł Bluetooth 4.0, NFC oraz GPS. Całość zamknięta w obudowie o wymiarach 136,5 x 101,2 x 25,7 (37,65) mm i masie 495g, działa pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2. Zasilanie ma zapewnić akumulator o pojemności 4360 mAh.

Aparat posiada wszystko to, co potrzebne, by uchwycić obraz i nastrój wyjątkowych miejsc. Funkcja Photo Suggest na podstawie danych geolokalizacyjnych wskazuje popularne fotografowane miejsca w oparciu o ogromną bibliotekę zdjęć zrobionych przez innych fotoamatorów z całego świata. Natomiast funkcja Story Album pozwala cieszyć się wspomnieniami, wyświetlając najciekawsze zdarzenia na osi czasu i kadrując je na potrzeby tworzenia cyfrowych albumów, które można oglądać i udostępniać na innych urządzeniach.Dzięki odpowiedniej rozdzielczości i szerokiej gamie wymiennych obiektywów, użytkownicy aparatu mogą uzyskać bardzo dobrą jakość zdjęć. 20,3-megapikselowa matryca APS-C oferuje jasne i pełne szczegółów kadry, nawet w słabym oświetleniu, a procesor obrazu DRIMe IV zapewnia szybkość i precyzję wymaganą przez współczesnych fotografów. Zaawansowany hybrydowy autofokus (AF) ustawia ostrość w oparciu o detekcję fazy i kontrastu, dzięki czemu ujęcia są wyraziste i dynamiczne, a krótki czas otwarcia migawki (1/6000 s) i tryb zdjęć seryjnych (8,6 kl/s) pozwalają na bieżąco rejestrować przebieg wydarzeń.

Ponadto opcja True 3D Creator przydaje zdjęciom z aparatu GALAXY NX dodatkowego realizmu, umożliwiając fotografowanie i filmowanie w formacie 3D, przy użyciu obiektywu Samsung 45 mm 2D/3D.Za sprawą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean wykorzystano funkcjonalność smartfonu z myślą o poprawie komfortu fotografowania. Użytkownik może korzystać z niezliczonej liczby aplikacji Android, dostosowując Galaxy NX do własnych potrzeb. Możliwe jest nie tylko fotografowanie i filmowanie, lecz również edycja zdjęć, dodawanie efektów specjalnych czy komunikacja z przyjaciółmi i rodziną.

Źródło tekstu: Samsung, wł

Tagi: samsung
Komentarze
Zaloguj się