DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note 5 z USB 3.1 Type-C

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6715

Do sieci napływają kolejne informacje na temat nadchodzącego biznesowego phabletu Samsunga - Galaxy Note 5.

Do sieci napływają kolejne informacje na temat nadchodzącego biznesowego phabletu Samsunga - Galaxy Note 5.

Wygląda na to, że producent powróci do złącza o szybszej przepustowości, niż USB 2.0 w Note'cie 4 (Note 3 miał USB 3.0). Najnowsza wersja telefonu dostać ma gniazdo USB 3.1 Type-C, o działającej obustronnie wtyczce i przepustowości do aż 10 Gb/s. Co równie istotne, nowy standard złącza obsługuje też wyższe natężenia (1,5 i 3 A), co pozwoli na szybkie ładowanie telefonu również przy podłączeniu go do komputera.

Ekran rozrosnąć ma się do przekątnej 5,89 cala, ale jak podają nowe źródła, bez jednoczesnego przeskoku do 4K - spodziewać należy się i tak nieco przesadzonego QHD (2560 x 1440 pikseli). Pomimo zastosowania akumulatora o pojemności aż 4100 mAh (3220 mAh u poprzednika), obudowa ma być smuklejsza - grubość wyniesie 7,9 mm zamiast 8,5 mm.

Pojawić ma się nowy rysik, a na obecnym etapie oprogramowanie dla telefonu bazuje na Androidzie 5.1.1. Jak dotąd, we wszystkich przeciekach mowa była o Exynosie 7422 w roli SoC Note'a 5. Chipset jest zmodyfikowaną wersją SoC 7420, znanego z Galaxy S6, również wyprodukowaną w procesie technologicznym 14 nm. Nie zabraknie także najnowszych pamięci UFS 2.0, o zapisie sekwencyjnym na poziomie 150 MB/s i odczycie danych z szybkością 350 MB/s (wreszcie złącze USB 2.0 nie będzie wąskim gardłem).

Wbrew plotkom o wakacyjnej premierze (zdementowanym później przez Samsunga), Note 5 zaprezentowany zostanie zgodnie z dotychczasowym kalendarzem w czasie wrześniowych targów IFA w Berlinie.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: gforgames, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu