DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note 4 z ekranem QHD

11.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6745

Ważne 2

7

Serwis Sammobile dotarł do informacji na temat specyfikacji nadchodzącego flagowego phabletu Samsunga, modelu Galaxy Note 4.

Serwis Sammobile dotarł do informacji na temat specyfikacji nadchodzącego flagowego phabletu Samsunga, modelu Galaxy Note 4.

Urządzenie będzie miało 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli), optycznie stabilizowany aparat 16 Mpix z sensorem wyprodukowanym przez firmę Sony (IMX240, wcześniej nie stosowany), czujnik UV (prawdopodobnie na potrzeby pakietu S Health) i moduł LTE Cat6 (pobieranie do 300 Mb/s).

W Ameryce Północnej, Korei Południowej, Chinach i Japonii phablet oferowany będzie z procesorem Snapdragon 805. Wersja międzynarodowa (w tym dla Europy) będzie z kolei oparta na autorskim chipsecie Samsunga - Exynos 5433.

Przy okazji cień wątpliwości padł na nadchodzącą premierę metalowego Galaxy F, bardziej prestiżowego wariantu Galaxy S5. Całkiem możliwe, że telefon nie trafi do sprzedaży poza Koreą Południową i pojawia się coraz więcej głosów, że jego ekran nie będzie miał rozdzielczości QHD, lecz FullHD jak w Galaxy S5. Podtrzymano natomiast informacje o jego procesorze - ma być to Snapdragon 805.

Źródło tekstu: sammobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
26. ~Nick
0

2014-11-20 16:21:36

Wszystko pieknie ładnie tylko filmy w mkv dzialają ale bez dzwięku. nie ma to jak flagowy smartfon. ktoś wie czy to się zmieni czy tak pozostanie?

Odpowiedz

25. ~Pa,pa...
0

2014-06-23 14:02:46

@16Mondi. Szkoda, źe nie odpowiedziałeś na ...

Odpowiedz

24. ~kaka
0

2014-06-13 17:18:33

mi się podoba większa rozdzielczość ekranu ....zwłaszcza jak powiększam zdjęcie to ma rację bytu.

Odpowiedz

23. ~Zurek
0

2014-06-13 14:33:43

Nic nowego samsung nie pokazuje, innowacji nie widze. Dlatego zostane przy note 2, to byl hit :D

Odpowiedz

22. ~jacek
0

2014-06-12 16:13:19

Odwarzacz video powinni poprawić bo na razie to kiszka ciągle "nie obsługiwany kodek audio"

Odpowiedz

21. ~jacek
0

2014-06-12 15:59:14

Wszyscy się podniecają android em 4.4.3. A to czemu? Przecież oni nie usprawniają tylko naprawiają to co spieprzyli wcześniej i tyle.Jak wyjdzie 5.0 to za 2 tygodnie się okaże że coś jest nie tak i będzie 5.1 i tak w kółko. Co do ramu to nawet 6 giga nie pomoże bo dostaniemy od Samsunga 15 aplikacji które działają w tle.

Odpowiedz

20. ~jacek
0

2014-06-12 15:45:39

No i jeszcze pamięć! Każdy telefon powinien mieć na te czasy 64 giga wewnętrznej. No ale jak pewnie to za 4 lata ktoś o tym pomyśli

Odpowiedz

18. vonski
0

2014-06-12 12:29:39

@17: nie jutro ale dzisiaj, i nie nowy Note4 a nowe tablety z serii S. :)

Odpowiedz

17. ~plotkiii
0

2014-06-12 11:19:58

CO za plotki ! już jutro(tzn dzis) oficjalne wydanie a tutaj jak artykul jak z pierwszej lepszej gazety :/

Odpowiedz

16. ~Mondi
0

2014-06-12 11:16:17

@7. Mi się bardzo podoba rozwój technologii, pod warunkiem, że nie polega on na idiotycznym wyścigu w ślepą uliczkę "zagęszczeniowego" absurdu.

Odpowiedz

15. ~
-1

2014-06-12 10:48:33

Co się czepiacie, przecież ekrany z taką rozdzielczością przeznaczone są do oglądania przez lupę, a i wtedy pikseli nie zobaczycie...

Odpowiedz

14. ~Calm7
1

2014-06-12 09:32:49

Na baterie by się zaczęli ścigać - większy pożytek dla użytkownika :-)

Odpowiedz

13. vonski
1

2014-06-12 09:19:29

Wyścig na pakowanie coraz większej ilości pixeli w te ekraniki jest jeszcze głupszy od wyścigu na ilość rdzeni. Wszystko powyżej 300ppi nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Coś mi się wydaje, że Note3 zostanie ze mną dłuuuugo...

Odpowiedz

11. ~
-2

2014-06-12 04:46:36

Otwieram lodówkę, a tam 2?. Wszędzie go pełno.

Odpowiedz

10. ~
-2

2014-06-12 00:58:42

Ja używałem Note 3 i w LG G2 jest dużo lepszy ekran.

Odpowiedz