DAJ CYNK

Samsung Galaxy Note 4 w benchmarkach

20.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6345

Ważne 5

3

Do premiery Samsunga Galaxy Note 4 pozostały jeszcze trzy tygodnie, a już wiemy, że z pewnością nie będzie można odmówić mu wydajności.

Do premiery Samsunga Galaxy Note 4 pozostały jeszcze trzy tygodnie, a już wiemy, że z pewnością nie będzie można odmówić mu wydajności.

Galaxy Note 4 pojawi się na rynku w dwóch wersjach. N910C napędzany ośmiordzeniowym, 64-bitowym Exynosem 5433 oraz N910S ze Snapdragonem 805. Oba układy przyniosą ze sobą zupełnie nowe układy graficzne, kolejno Mali-T760 oraz Adreno 420. Oba otrzymają również 3 GB pamięci RAM. Całość będzie miała za zadanie obsłużyć wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, wykonany w technologii Super AMOLED.

Nie trudno się domyślić, że w bezpośrednim starciu Exynos 5433 góruje nad Snapdragonem 805. Obydwa układy ustępują tylko potężnej Tegrze K1 od Nvidii, która nie została jeszcze potwierdzona w żadnym urządzeniu, które ma się pojawić na rynku, ale ma to mieć miejsce jeszcze w tym roku.



Wyniki w popularnym programie AnTuTu pokazują, że Note 4 z Exynosem będzie najwydajniejszym smartfonem na rynku, czego nie można powiedzieć o modelu ze Snapdragonem 805. Ustępuje on między innymi Samsungowi Galaxy Alpha.



Premiera Samsunga Galaxy Note 4 będzie miała miejsce 3 września na berlińskich targach IFA. Jeśli dotychczasowe informacje się potwierdzą, wersja N910C z Exynosem 5433 trafi na rynek europejski, natomiast N910S będzie przeznaczona na rynek amerykański.

Źródło tekstu: Gsmarena, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2014-08-21 09:49:08

@18 Płyta główna i RAM ciągną niewielkie wartości w porównaniu z CPU i GPU.

Odpowiedz

18. ~zipmal
0

2014-08-21 09:37:08

Weź pod uwagę jedno- Ram jest bardzo prądożerny każdy dodatkowy GB bardzo mocno drenuje baterie.

Odpowiedz

17. ~Kulka
0

2014-08-21 08:54:32

Tak zróbmy teraz 5000 beznadzijnych telefonów prawie nie różniących się od siebie w ciągu roku zamiast zrobić jeden na prawdę dobry telefon to lepiej robić miliony beznadziejnych na ilość nie jakoś...

Odpowiedz

16. ~rafaelloPL
0

2014-08-20 22:22:26

Obecna architektura procesorów ( 32bitowa ) nie widzi więcej niż ~3,25GB, stąd do tej pory nie pakowali takiej pamięci. Jak wspomniał kolega @11, na przełomie roku mają ujrzeć światło dzienne takie produkcje jak Qualcomm Snapdragon 810, czy Nvidia Tegra K1 oparte już na architekturze 64bitowej co daje jej o wiele większe możliwości jak wykrywanie RAM-u rzędu 192GB, ale moje pytanie do Was jest jedno, po co..? :-)

Odpowiedz

15. rcicho
-1

2014-08-20 21:51:51

Ad 14. Przecież na jednym i drugim każda gierka będzie płynnie działać i nie powinno być żadnego problemu.Ad 5. Zasieg sieci komórkowych w Samsungach jest fatalny i dlatego zrezygnowałem z nich. Pod tym wzgledem Sony Xperie są chyba najlepsze. Bardzo dobrze też z zasięgiem radzi sobie Moto G.

Odpowiedz

14. PLANET
0

2014-08-20 18:00:21

Samsung Alpha jest gorszy wydajnościowo od Z1 Compact w grafice i to sporo - tyle w temacie :) Jeśli chodzi o ogólną wydajność systemu, jest nieco lepiej w Samsungu, podobnie CPU ma trochę wyższe osiągi. Ale mówimy o kosmetyce, natomiast w grafice jest różnica i to spora. Note 4 z kolei to byk, więc jak ktoś lubi, to niech bierze.. dla mnie ten osławiony czytniki linii papilarnych i tak dyskwalifikuje temat - dobrze, że choć przynajmniej nie wprowadzili (zapewne) skanera tęczówki.. Co do chipsetu, takowe będą potrzebne i to mocno, ale na nadmuchanym 2560x1440 (względnie 1920x1080). Jak na razie można mieć większą wydajność na 720p na Z1C, do czasu wyjścia Z3 Compact rzecz jasna, o ile będzie miał HD a nie FHD, jak chodzą różne słuchy;)

Odpowiedz

13. ~kozo
0

2014-08-20 17:44:59

ramu nigdy nie jest za dużo więc w czym macie problem ? :)

Odpowiedz

12. ~jaaaa
1

2014-08-20 17:41:28

@11 natomiast N910S będzie przeznaczona na rynek amerykański. snapdragonem 805 jest dla amerykanów , czytaj dobrze ! :)

Odpowiedz

11. ~hahaanie
0

2014-08-20 17:16:54

A nie mówiłem, że samsung sypnie snapdragonem 805 na Europę ze względu na LTE :) . A co do smartfonow z 4 GB razu musimy poczekać do przyszłego roku gdy powstanie między innymi nowsza architektura procesora np snapdragon 810 jest już zapowiedziana.

Odpowiedz

10. mn9
1

2014-08-20 16:17:09

@6 4GB ramu to takie dziwne ? Ja uważam że Samsung dobrze zrobi dając więcej ramu ;)

Odpowiedz

9. ~
2

2014-08-20 16:09:57

Cena startowa na początek? 3 kafle. A na to wszystko... ZASMAŻKA!

Odpowiedz

8. ~KERIO
1

2014-08-20 15:47:41

Co tam 3GB czy 4GB - Tesco doinformowuje swoich klientów ile RAMu na co pozwala i tak - 512GB RAM pozwala na uruchomienie kilku prostych aplikacji i to jednocześnie! :D --> ź:

Odpowiedz

3

2014-08-20 15:30:02

@6 To kup po prostu telefon a nie od razu smartfon.

Odpowiedz

6. ~w *** się wam poprzewracało!
-4

2014-08-20 15:23:22

4GB ramu? Ja chcę 16GB. DO tego poproszę torbę na patelniotelefon i wóżek na akumulator. Telefon to telefon a nie mikser