DAJ CYNK

Galaxy Note10 nie będzie miał tradycyjnego głośnika rozmów

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6849

W sieci pojawiają się kolejne zdjęcia prezentujące wygląd folii ochronnych na ekrany smartfonów Galaxy Note10. Na żadnych z nich nie widać miejsca dla głośnika rozmów. To może oznaczać, że dźwięk będzie przekazywany przez ekran.

Producenci smartfonów szukają różnych rozwiązań, które pomogłyby im w stworzeniu możliwe jak najbardziej bezramkowej konstrukcji ekranu. Z tego powodu niektórzy z nich umieszczają głośnik rozmów na samej krawędzi obudowy, co nie najlepiej się sprawdza w praktyce lub zmniejszają jego rozmiar tak, aby zajął jak najmniej miejsca we wcięciu w górnej części panelu.

Zobacz: Samsung Galaxy Fold jest gotowy do powrotu na rynek

Pozostaje też opcja o nazwie Sound on Display, czyli technologii, dzięki której to ekran pełni rolę głośnika rozmów. Jednym z pierwszych smartfonów, które zaoferowały takie rozwiązanie był Xiaomi Mi Mix, a wśród bardziej współczesnych modeli znajdziemy je w LG G8 lub Huaweiu P30 Pro. I trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodna funkcja. Jakość rozmów nie odbiega w ogóle od tych prowadzonych za pomocą tradycyjnego głośnika. Trzeba tylko się przyzwyczaić do trzymania smartfonu nieco wyżej niż zwykle. Tak żeby ucho mieć mniej więcej na wysokości ok 80% ekranu.

Zobacz: Samsung Galaxy Note10 zostanie zaprezentowany 7 sierpnia

Zdjęcia folii, jak i samych szklanych paneli nadchodzących modeli Galaxy Note10 robią wrażenie. Połączenie tak cienkich ramek z jakością paneli Super AMOLED może skutkować jednym z najlepszych ekranów w świecie smartfonów.

Zobacz: Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w telefonach Samsunga? Producent opublikował cennik

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: IceUniverse; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu