DAJ CYNK

Samsung Galaxy J1 - kolejne budżetowe 64-bity

02.01.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6851

Ważne 5

9

Samsung planuje poszerzyć swoją ofertę o tani smartfon z 64-bitowym procesorem i Androidem - Galaxy J1.

Samsung planuje poszerzyć swoją ofertę o tani smartfon z 64-bitowym procesorem i Androidem - Galaxy J1.

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku Samsung nie tylko wypuści na rynek mniej modeli smartfonów, ale również namiesza w ich oznaczeniach. Najnowsze informacje mówią o modelu Galaxy J1(SM-J100).

Zaoferuje on ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, wykonany w technologii TFT. Smartfon będzie napędzany czterordzeniowym, 64-bitowym procesorem Marvell PXA1908 taktowanym zegarem 1,2 GHz, w parze z 1 GB pamięci RAM. Dla użytkownika zostaną przeznaczone 4 GB wbudowanej pamięci. Jak na razie nie wiadomo nic na temat gniazda na karty pamięci, ale to mało prawdopodobne, że Samsung zostawi użytkowników z tak małą ilością wolnej przestrzeni na pliki. Główny aparat wykona zdjęcia o rozdzielczości 5 Mpix, przedni natomiast o rozdzielczości 2 Mpix. Dobrą informacją jest obecność modułu LTE. Smartfon zostanie zamknięty w obudowie o wymiarach 129 x 68 x 8,9 mm i masie 123 gramów. Zasilany będzie akumulatorem o pojemności 1850 mAh. Całość będzie pracować pod kontrolą Androida w wersji 4.4

Samsung Galaxy J1 ma być następcą serii Galaxy Y i możemy spodziewać się po nim zbliżonej, niewygórowanej ceny. Póki co jednak jej ostateczna wartość, jak i data premiery nie są znane.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: sammobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. ~Adrian Z NDM
0

2015-04-23 11:05:49

Dla mnie to do doopy telefon za malo pamieci i za mało RAM bedzie sie zacinał napewno i osłabiał przy aplikacjach i tak ich duzo nie bedzie poniewaz nie wszystko przenosi sie całkowicie na karte pamieci ten telefon to błąd szkoda dac 500zł za niego bo taka jest jego cena góra dałbym za niego 199zł

Odpowiedz

17. ~Tech-nick
0

2015-01-04 22:51:54

ad 16.: Nie musisz mi się tłumaczyć ;-) Rozumiem... i nawet domyślałem się o co Ci chodziło, pamiętaj jednak że nie wszyscy na tym forum to programiści amatorzy, a nadużywanie skrótów myślowych skutkuje bzdurami typu "Android to Java", które ktoś słabo zorientowany może wziąć za pewnik.Co do meritum to przecież tu nie chodzi o kompatybilność androidowych aplikacji z 64-bitowym procesorem, bo to żaden problem, ale jednocześnie żaden sens (poza pustym marketingowym chwytem dla laików). Sęk w tym, żeby wprowadzenie na platformę 64-bitowej architektury miało sens i pożytek (np. zwiększenie szybkości działania i wydajności) konieczne jest aby zarówno hardware (sprzęt), jak i OS, oraz software (aplikacje) były oparte na tejże architekturze. W innym przypadku zamiast korzyści będą straty (np. na skutek obciążanie pamięć oprócz 64-bitowych także dodatkowymi, 32-bitowymi bibliotekami, zmniejszając jej dostępność dla aplikacji i innych elementów systemowych). Niejako na marginesie pozostaje jeszcze jedna kwestia, aczkolwiek bardzo istotna, a mianowicie RAM - jedną z przewag (na razie w smartfonach tylko teoretycznych) architektury 64-bitowej jest możliwość adresowania tego typu pamięci powyżej w ilości 4 GB. Dlatego też 1 GB RAM-u w smartfonie z 64-bitowym procesorem to delikatnie mówiąc parodia, a wprost to nabieranie nieświadomych klientów na prymitywne sztuczki marketingowe!

Odpowiedz

16. ~mm
1

2015-01-03 23:22:53

@15To, że Android to system a java to język programowania to nie musisz mnie przekonywać:) Chodzi o to, że jeżeli ktoś tworzy aplikację dla Androida to jest ona w przytłaczającej większości przypadków napisana w javie i skompilowana dla maszyny wirtualnej a nie żadnego konkretnego procesora. Wykorzystywany jest normalny kompilator javy. Najpierw powstają normalne pliki class i dopiero są zamieniane na format specygiczny dla Androida. Dlatego wymiana procesora na 64 bitowy może być dla programu "przeźroczysta". Zreszt? wymiana dalvika na ART możliwa jest juz od Androida 4.4.Oczywiście w sumie w informacji o nowym wyrobie Dsmsunga nie ma słowa o tym, że system będzie 64 bitowy. Być może procesor będzie pracował jako 32 biurowy i tylko będzie ładnie wyglądał w reklamach; )

Odpowiedz

15. ~Tech-nick
-3

2015-01-03 14:47:27

ad 12.: Sorry, że piszę z opóźnieniem, ale jestem w pracy... Android to Java??! Buuuahahaha tiaa, a może jeszcze napiszesz, że słoń to owad ;-) Java to język programowania, a nie żaden OS panie ignorancie! Poza tym w przypadku Android OS mamy do czynienia nie z Javą, lecz z Dalvikiem, który absolutnie nie jest maszyną wirtualną Javy i korzysta z autonomicznego, innego niż w przypadku Javy kodu bajtowego!Właśnie wspomniany Dalvik jest główną przeszkodą przy wdrożeniu w środowisku Android OS architektury 64-bitowej, gdyż Dalvik powstał wieki temu (w tej branży kilka lat to wieki) i zaprojektowano go z myślą o platformach wyposażonychsłabsze procesory oraz niewielką ilośc pamięć RAM, a nie do działania na superwydajnych, wielordzeniowych układach, na dodatek w "64-bitowym środowisku"! Co ci z prędkości autostradowych skoro dysponujesz jedynie dorożką? ;-)

Odpowiedz

14. Maniiiek
0

2015-01-03 13:43:43

"Zaoferuje on ekran o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 480 x 800 pikseli, wykonany w technologii TFT. " Pomijając przekątną i rozdzielczość: to zupełnie jak Note 4 czy dowolny inny smartfon zaprezentowany na przestrzeni jakichś 10 lat. Tylko czy jest sens o tym pisać?

Odpowiedz

13. ~
2

2015-01-03 11:27:16

@11klasycznie nie znam się to się wypowiem.

Odpowiedz

12. ~mm
3

2015-01-03 11:26:22

@11Przecież Android to Java. Wystarczy, że maszyna wirtualna będzie 64 bitowa i aplikacje będą 64 bitowe :) Oczywiście jeżeli ktoś korzysta z natywnych wywołań to trzeba będzie to zmieniać w kodzie.

Odpowiedz

11. ~Tech-nick
-3

2015-01-03 11:17:06

64-bitowy procesor wraz z 32-bitowym Androidem 4.4 = niezła parodia postępu! Już o totalnych brakach 64-bitowych aplikacji w androidowym markecie nie wspomnę żeby nie dobijać tego cyrku.

Odpowiedz

10. ~mm
0

2015-01-02 21:35:40

Czyżby marketing poszedł teraz na liczbę bitów? Przecież tutaj nie ma niczego do czego by nie wystarczyły 32 bity. Przy 1 GB pamięci może być nawet istotne, że adresy przechowywane w pamięci zajmują 8 bajtów, a w 32 bitowym procesorze tylko 4. Dwa razy więcej pamięci zjedzone przez wskaźniki :)

Odpowiedz

0

2015-01-02 20:51:34

Zostało trochę starych bebechów w magazynach i trzeba sklecić z tego jakiś nowy model. Szału nie ma, ale za to nada się do mixów za 1zł. Na Plus łączność LTE, jak na takiego biedafona, to całkiem przyzwoicie.

Odpowiedz

8. ~KDT
0

2015-01-02 20:34:31

Przecież nie będą w nieskończoność tłuc starych modeli. W miejsce J1 pewnie zakończą produkcję trzech innych modeli i bilans modeli będzie ujemny. Jakby nie patrzeć, skoro 64-bitowce już wypierają 32-bitowce, to Samsung musiał wprowadzić nowe modele. Dziwi mnie natomiast, ze to ma być andek 4.4, a nie 5.0.

Odpowiedz

0

2015-01-02 20:19:00

orson_dzi Raczej chodzi o ten rok,a nie przyszły.Co do Samsungów budżetowych,wywalić ich nakładkę i powiększyć pamięć wewnętrzną i będzie spoko.

Odpowiedz

6. ~
0

2015-01-02 18:51:25

Sam jesteś "budżetowy"!

Odpowiedz

5. rcicho
-2

2015-01-02 17:27:21

Bardzo dobrze że wypuszczają nowe modele i jak na niską półkę nie powinien być zły. Osobiście nie przeszkadza mi duża ilość przeróżnych Galaxy, ba mogłoby być ich więcej co mi tam. Do Polski i tak trafi tylko 1/3 z ich oferty.

Odpowiedz