DAJ CYNK

Samsung Galaxy Gear S2 oficjalnie

01.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3309

Ważne 0

0

Samsung oficjalnie poinformował o premierze zegarka Galaxy Gear S2 z obrotowym pierścieniem. Smartwatch będzie dostępny w dwóch wersjach.

Samsung oficjalnie poinformował o premierze zegarka Galaxy Gear S2 z obrotowym pierścieniem. Smartwatch będzie dostępny w trzech wersjach.

Samsung Galaxy Gear S2, to zegarek z silikonowym paskiem, dostępnym w kolorach srebrnym lub ciemno-szarym. Gear S2 Classic będzie z kolei dostępny w kolorze czarnym, wyposażony w skórzany pasek. Dodatkowo model Classic będzie mniejszy - 39,9 × 43,6 × 11,4 mm, przeciwko 42,3 × 49,8 × 11,4 mm oraz przy tym minimalnie lżejszy - 42 gramy, przeciwko 47 gramom w modelu S2.

Oba zegarki będą napędzane dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1 GHz (nie wiadomo jeszcze kto jest producentem układu) z 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wbudowanej. Całością będzie zarządzać Tizen OS. Okrągłe ekrany Super AMOLED zaoferują rozdzielczość 320 x 320 pikseli. Zegarki będą posiadać łączność Wi-Fi, Bluetooth 4.1 oraz NFC. Za zasilanie odpowiadać będzie akumulator o pojemności 250 mAh, która ma pozwolić na 2-3 dni normalnego użytkowania.

Na rynek trafi również wersja wyposażona w łączność 3G działająca z kartami e-SIM. Ten zegarek będzie największy - 44,0 x 51,8 x 13,4 mm i najcięższy - 51 gramów oraz dodatkowo otrzymał pojemniejszą baterię - 300 mAh.

Prezentacja zegarków odbędzie się na berlińskich targach IFA. Ich ceny nie zostały jeszcze podane.

Źródło tekstu: Samsung; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. PiotrM
0

2015-09-01 21:48:18

@15 wspaniała przygoda, niezapomniane chwile, będzie co wnukom opowiadać

Odpowiedz

15. Patryxx
0

2015-09-01 13:31:36

Ktoś korzystał już z tego typu zegarków? Jak wrażenia?

Odpowiedz

14. PiotrM
0

2015-09-01 10:55:24

@13 ale w tej cenie tylko 400 sztuk, potem 2999zł

Odpowiedz

13. ~Bouli
0

2015-09-01 10:50:50

i Promocyjna cena na start tylko 1999zł :P

Odpowiedz

12. ~)][(
0

2015-09-01 10:28:46

z taka bateria będzie wymagał codziennego ładowania. kto to kupi poza calm7 ?

Odpowiedz

11. ~dav
1

2015-09-01 10:27:46

to coś nie ma Android Wear, więc od razu odpada...

Odpowiedz

10. ~boncio
0

2015-09-01 10:25:04

Co za dziwne dwukrotne w tym przypadku tłumaczenie versus. Nie da się bardziej po polsku napisać w porównaniu? Przeciwko to można walczyć :)Poza tym jak się liczy rozdzielczość w przypadku okrągłego ekranu? Te 320px to pewnie po średnicy, więc zapis 320 x 320 słabo pasuje ;) Ale to pewnie dla mniej technicznych.

Odpowiedz

8. PiotrM
0

2015-09-01 10:24:22

To i ja dopiszę pytanie - przecież to nie referendum1. Czy wreszcie zegarek SAMSUNG/''a połączy się z każdym telefonem?2. Jest GPS?3. Jak będzie wyglądało użytkowanie karty e-SIM? Czy można będzie zmienić operatora?4. Czy jest pulsometr?5. Czy jest budzik?

Odpowiedz

6. ~ikey
0

2015-09-01 09:51:32

Dołączając do listy pytań sudione:1. Czy wreszcie zegarek SAMSUNG/''a połączy się z każdym telefonem?2. Jest GPS?3. Jak będzie wyglądało użytkowanie karty e-SIM? Czy można będzie zmienić operatora?4. Czy jest pulsometr?

Odpowiedz

5. sudione
0

2015-09-01 09:43:13

Nasuwają się 3 pytania:1. Czy wreszcie zegarek SAMSUNG/''a połączy się z każdym telefonem?2. Jest GPS?3. Jak będzie wyglądało użytkowanie karty e-SIM? Czy można będzie zmienić operatora?

Odpowiedz

4. ~
0

2015-09-01 09:03:58

@3 Ja bym kupił, szczególnie na takie upały jakie były ostatnio.

Odpowiedz

0

2015-09-01 08:30:43

@2 Dzięki, poprawione. Z drugiej strony... zegarem z kranem... ;)

Odpowiedz

2. ~And
0

2015-09-01 08:28:26

Okrągłe krany Super AMOLED - e uciekło.

Odpowiedz