DAJ CYNK

Samsung dostarczy w tym roku ekrany OLED dla 160 mln iPhone'ów

13.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3896

Ważne 2

2

Wygląda na to, że OLED-owy wariant nadchodzącego iPhone'a nie będzie dodatkiem do iPhone'ów 7S, lecz daniem głównym - Apple chce sprzedać w tym roku 160 mln sztuk takich telefonów.Wygląda na to, że OLED-owy wariant nadchodzącego iPhone'a nie będzie dodatkiem do iPhone'ów 7S, lecz daniem głównym - Apple chce sprzedać w tym roku 160 mln sztuk takich telefonów.

Biorąc pod uwagę, że Apple sprzedał w 2016 roku 200 mln iPhone'ów, zamówione ekrany pokryją około 80% zapotrzebowania firmy. Samsung Display przyjął początkowo od Apple'a zamówienie na 100 mln ekranów OLED, dzisiaj poinformowano o rozszerzeniu umowy o kolejne 60 mln sztuk.

Wartość dzisiejszej transakcji to 4,3 mld dolarów. Wybór Samsunga w charakterze dostawcy był oczywisty - Samsung Display ma ponad 95% światowego rynku ekranów OLED i jako jedyny jest w stanie sprostać olbrzymim zamówieniom Apple'a.

Od 2018 roku dodatkowym dostawcą ekranów OLED na potrzeby iPhone'ów będzie LG Display. 2017 rok należy natomiast wyłącznie do Samsunga. Dotychczasowe doniesienia na temat nadchodzących nowości Apple'a mówią o iPhone'ie 7S i 7S Plus oraz droższym telefonie, wyposażonym w duży ekran OLED (iPhone 8?), którym Apple chce świętować 10. urodziny iPhone'a.

Przy okazji komunikatu Samsung Display, dowiedzieliśmy się też jakie są oczekiwania Samsunga, gdy chodzi o modele z linii Galaxy S8. Celem jest sprzedanie 60 mln sztuk. Do tej pory Koreańczycy sprzedali 48 mln sztuk Galaxy S7 oraz po 45 mln sztuk Galaxy S5 i S6.

Źródło tekstu: The Investor, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu