DAJ CYNK

Samsung dogania Sony. 21,2 Mpix w Galaxy S5

29.01.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9870

Ważne 7

8

Dotychczasowe plotki dotyczące Samsunga Galaxy S5 mówiły o aparacie 16 Mpix. Do nowego flagowca Samsunga trafi jednak prawdopodobnie aparat z matrycą aż 21,2 Mpix.

Dotychczasowe plotki dotyczące Samsunga Galaxy S5 mówiły o aparacie 16 Mpix. Do nowego flagowca Samsunga trafi jednak prawdopodobnie aparat z matrycą aż 21,2 Mpix.

W sieci opublikowane zostało zdjęcie wykonane Samsungiem SM-G900V. Według SamMobile, jest to Samsung Galaxy S5 w wersji dla sieci Verizon. Rozdzielczość zdjęcia wynosiła oryginalnie 5312 x 2988 pikseli, a więc około 16 Mpix - co potwierdzałoby dotychczasowe plotki. Rzecz w tym, że zdjęcie wykonane zostało w proporcjach 16:9, a więc nie wykorzystano całej powierzchni matrycy.

Przy smartfonowych, typowych dla Samsunga, proporcjach sensora wynoszących zwykle 4:3, maksymalna rozdzielczość zdjęć z Samsunga Galaxy S5 wynieść może 21,2 Mpix, a więc nieco więcej niż 20,7 Mpix w Xperii Z1 i Z1 Compact.

Niezwykle rzadko zdarzają się inne proporcje matryc w smartfonach niż 4:3. Nokia "wycina" 16:9 lub 4:3 z okrągłych sensorów w Lumii 920 czy 1020, do HTC One trafił z kolei prostokątny sensor 16:9. Do tej pory Samsung stawiał na 4:3 i nic nie wskazuje na to, by zwyczaj ten miał się zmienić.

Źródło tekstu: evleaks, wł

Komentarze
Zaloguj się
35. ~Amortakis
0

2014-02-01 19:11:04

Mam S2 juz ponad 2 lata i jest to pierwszy tel. nie zmieniony w histori ... internet i nawigacja sterowana glosem..wszystko dziala..swietny wyswietlacz i aparat..moze S5 bedzie wart tej zmiany..?..zobaczymy.

Odpowiedz

34. ~ja
0

2014-02-01 15:08:22

Tak aparat w telefonie to. G...o dziwne bo w dobrym oświetleniu galaxy s 4 robi lepsze zdjecia niz nowy nikon za 1300 zl p520

Odpowiedz

32. PLANET
1

2014-01-30 21:00:42

Uwaga, dzieci zaczynają minusować, strzeżcie się ;) ;)

Odpowiedz

31. ~baboso
0

2014-01-30 12:40:48

Wreszcie Samsung będzie miał okazję pokonać Nokię N8 :) 808 pewnie nie pokona nigdy.

Odpowiedz

30. ~Adam M
0

2014-01-30 11:38:07

@9 - a skąd ty wiesz jak w życiu nie widziałeś fotek z innych smartfonów?

Odpowiedz

29. Tuldor88
0

2014-01-30 11:35:50

Nie wiem po co taki wyścig na Mpix... zreszta już w artykule (bodaj Luina) opisano jak takie ogłupianie klienta wygląda ;) w telefonie mam 8Mpix i starcza mi w zupełności na zdjęcia /''z doskoku/'', zaś kiedy wybieram się gdzieś gdzie spodziewam się ciekawych widoków biorę ze sobą starego dobrego nikona - lepszy niż szelkie telefoniczki_pier.olniczki robiące wszystko poza herbatą :)

Odpowiedz

28. ~
-1

2014-01-30 09:59:07

up @9

Odpowiedz

27. ~
-1

2014-01-30 09:58:49

@ genialny to jest LG G2 i lepiej zobacz jakie on zdjęcia robi twoje pudełko w żadnym calu nie umywa sie do tego telefonu

Odpowiedz

26. ~Uwaga_Uwaga
1

2014-01-30 09:55:59

Kolejny smartfon all in one :) ma wszystko tylko wszystko badziewne :S powini dac 33mpx to na 101% bym zakupil do przedłuzenia e-penisa i by panienki mialy mokro w majtasach

Odpowiedz

25. ~lol..
-1

2014-01-29 22:00:37

A może wstrzymany się do oceny jak zobaczymy zdjęcia, odkąd pojawił się sgs2 zdjęcia są ładne więc czemu miało by być inaczej? Swoją droga teraz każdy tel z górnej półki robi co najmniej dobre zdjęcia, przecież na bilbordy nie będziecie ich wklejać...

Odpowiedz

23. ~joozek
1

2014-01-29 21:39:40

Podniecacie sie padłoszczem jak by to jakis normalny aparat byl... Niech i wsadza i 1000MPX a i tak g.o.wno to bedzie. Wielkoscmatrycy w tym *** jest tak mała ze nie ma opcji na dobre zdjecia :D takie jelopy tylko sie jaraja jak wy mpx na deklu waszege kupy zlomu.

Odpowiedz

3

2014-01-29 21:36:25

Na co to komu. Lepiej niech zrobią porządny aparat 5 góra 8 Mpix.

Odpowiedz

21. tMati
0

2014-01-29 21:10:26

@9 Tylko czasami ten szybki IP5 miewa "chwile zastanowienia" spowodowane wielowątkowością (czytaj: muli jak android z dolnej półki). Co do innych komentarzy to się zgodzę, większe matryce są koniecznością przy tak dużej rozdzielczości matrycy.

Odpowiedz

20. PLANET
-1

2014-01-29 21:05:43

@1, @9: ta jasne. A świstak siedzi i zawija. Przypomnieć, że Z1 te 20 reskaluje na 8, które wyglądają świetnie? I wtedy i ten 5S nie podskoczy..

Odpowiedz

15. Rogi
0

2014-01-29 20:00:55

Ciekawe czy będzie w końcu robił lepsze zdjęcia od iPhone/''a z 8 Mpix.

Odpowiedz