DAJ CYNK

Samsung chce dać starym smartfonom nowe życie

28.10.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10579

Ważne 7

1

Czy w Twojej szufladzie zalega dawny (i od lat nieużywany) telefon? Samsung planuje dać takim urządzeniom nowe życie. Pozwoli na przykład na wgranie Ubuntu. Albo na inne - czasami naprawdę oryginalne - pomysły.



Czy w Twojej szufladzie zalega dawny (i od lat nieużywany) telefon? Samsung planuje dać takim urządzeniom nowe życie. Pozwoli na przykład na wgranie Ubuntu. Albo na inne - czasami naprawdę oryginalne - pomysły.

Niektórzy klienci po kupnie nowego telefonu pozbywają się starego. Jedni sprzedają, drudzy dają znajomym. Inni korzystają z jednego urządzenia przez lata aż do jego śmierci (jak m.in. piszący te słowa). A jeszcze inni po kupnie nowego smartfonu... po prostu wrzucają stary do szuflady. I tu pojawia się Samsung.



Koreańczycy zaprojektowali nowy system dla starszych urządzeń. Do czego ich użyli? Z czterdziestu Samsungów S5 zbudowali wieżę-kopalnię BitCoinów (nie omieszkali przy okazji poinformować, że już 8 telefonów jest skuteczniejsze w pozyskiwaniu kryptowaluty niż komputer). S3 zadziałał jako kontroler...akwarium. Natomiast telefonu z funkcją rozpoznawania twarzy użyto jako (stylizowanego na sowę) odpowiednika domofonu. Jeśli natomiast potrzebujemy czegoś nowego - zawsze będziemy mogli wgrać całkowicie nowy system. Samsung zaprezentował to na przykładzie tabletu. Wgrano tam Ubuntu.



Koreański gigant planuje udostępnić oprogramowanie dla starszych urządzeń oraz takie, które pozwoli na płynne przejście na nowy system. Samsung planuje również opublikować listę pomysłów na wykorzystanie starszej elektroniki (wraz z instrukcjami).

Źródło tekstu: Samsung, the Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~Gatts
0

2017-11-07 20:10:17

Porządnych telefonów to masz wsparcie na lata i nie chodzi mi o producenta tylko takie oficjalne wsparcie fanów.Mój LG G2 jest na ANDROIDZIE 7.1.1 i chodzi lepiej niż na starym ANDKU 5.0.2 od producenta.Wykręcam na nim 2497 punktów w teście wielordzeniowości a już ma swoje lata:).Przy wyborze telefonu kierował bym się na Waszym miejscu wsparciem zewnętrznych fanów dla fanów bo lepiej to działa niż producent sam założył a druga sprawa możesz sobie sam zainstalować to co chcesz a nie ,że musisz coś mieć.Jakby produkty APPLE miały taką możliwość to przymierzałbym się do IPHONE X a tak tylko mówię PAPA.

Odpowiedz

29. ~
0

2017-11-05 19:17:35

Chodzi o to co samsung obiecuje a co daje. Szajs to szajs chyba że Galaxy S na premierze kupujesz to jakieś wsparcie jest a reszta to dno z toną śmiecia co się nie da odinstalować.

Odpowiedz

28. ~hhh
0

2017-11-04 23:24:53

po co ci 4.3 - i tak sie *** zmienia w tym systemie..... i to z wykrzyknikiem

Odpowiedz

27. ~
0

2017-11-04 23:16:52

Samsung to marna marka. Sam kupiłem ich szajsfona - jak kupowałem miał androida 4.1 i mocno kulał z tego powodu ale samsung zapowiedział że będzie 4.3 - do dziś nie wydał :-) I tyle! Najpierw niech samsung wyda tylko to co zapowiedział

Odpowiedz

2

2017-10-29 22:08:59

@25 Goowno masz do powiedzenia, to hejtujesz innych. @23 Ma rację. Całe te aktualizacje to jedna wielka ściema. Starczyłby jeden android i servispack do niego raz na pół roku. Po ch... tysiąc idiotycznych andków, z których każdy jest niedopracowany?

Odpowiedz

25. Cobretti
-1

2017-10-29 18:18:39

@23 Chorobliwe brednie dzieciaku.

Odpowiedz

24. ~Zosia
-1

2017-10-29 13:59:54

@23 To jest komentarz WARTY ZAPAMIĘTANIA!!! CAŁKOWICIE SIĘ Z NIĄ ZGADZAM!!!!

Odpowiedz

23. iphoneski
1

2017-10-29 13:49:46

@19 dlatego ja nie wgrywam nowych systemów. Jak kupisz telefon to błyskawica, potem jedna aktualizacja, druga, trzecia i muli nawet przeglądarka neta. Mówię o iPhone, aktualizacje androida to zupełnie inny temat, Ale sam schemat generalnie jest ten sam, niby 1 000 000 nowych funkcji, a chodzi tylko o to, żeby ci zwolnił sprzęt i żebyś musiał kupić nowy.

Odpowiedz

22. ~a tak!
0

2017-10-29 13:42:58

i tak mojej nokii e52 nie wymienie na spyAndka lub gejFona... NIGDY!

Odpowiedz

21. whothor
0

2017-10-29 13:09:33

Doczepie psu na kark, żeby badac mu tętno i czy prawidłowo mu się kupa robi

Odpowiedz

0

2017-10-29 12:35:35

Stare telefony sprzedają się świetnie. Rok temu sprzedałem na olx Samsunga S1, Moto G1, Nokie 5530. Wszystkie po generalnym czyszczeniu i z nowymi akumulatorami poszły za 150zł w ten sam dzień co wystawiałem.

Odpowiedz

19. ~
0

2017-10-29 11:38:07

Kiedyś miało się urządzenia, narzędzia, przedmioty dopóki się nie zepsuły, zużyły itd. A teraz? Wyjdzie nowy model i zmiana, mimo iż ten np. telefon ma się świetnie. Czyste marnotractwo, komercja i pieniądze, nic więcej. Sam mam telefon z 2013 roku. Ma się świetnie, jest szybki, działa bez problemów. Jedynie bateria trzyma coraz krócej.

Odpowiedz

18. ~
1

2017-10-29 11:18:07

S3 nadaje się obecnie do sterowania akwarium. Jego rówieśnik, iPhone 5, pracuje na iOS 10.3.3.

Odpowiedz

17. ~do
1

2017-10-29 11:10:34

@11. Czy twój nick da sie jeszcze odnowić???????

Odpowiedz