DAJ CYNK

Samsung Bixby dostępny globalnie

22.08.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 24

Ważne 2

0

Na dzień przed światową premierą Samsunga Galaxy Note8, Samsung ogłasza globalną premierę funkcji głosowych asystenta Bixby.Na dzień przed światową premierą Samsunga Galaxy Note8, Samsung ogłasza globalną premierę funkcji głosowych asystenta Bixby.

Aktualizacja aplikacji Bixby już ruszyła i jest dostarczana stopniowo dla poszczególnych rynków za pośrednictwem Galaxy Apps (trafi łącznie na ponad 200 rynków). Dla polskich użytkowników kluczowy jest Bixby Voice, moduł do tej pory niedostępny w naszym kraju.

Za pomocą Bixby Voice będziemy mogli w naturalny sposób dyktować wiadomości, wydawać polecenia, przełączać aplikacje czy zadawać nawet skomplikowane pytania. Oglądamy zdjęcia, przytrzymujemy przycisk Bixby i mówimy by było ono naszą tapetą - gotowe. Tak samo możemy wyświetlić obraz na telewizorze, a wkrótce sterować smart domem czy robić zakupy.

Bixby to aplikacja przygotowywana przez twórców Apple Siri. Oparty na sieci neuronowej asystent analizuje nasze przyzwyczajenia i uczy się rozpoznawania aktualnych potrzeb. Dane zbierane są zarówno za pomocą komend głosowych, jak i zdjęć (np. do tłumaczeń i wyszukiwania produktów), filmów czy historii przeglądania stron i lokalizacji.

Usługa zadebiutowała wraz z premierą Samsungów Galaxy S8 i S8+, które wyposażone zostały w specjalny przycisk do wydawania komend głosowych. Teraz przyszła pora na szersze jej udostępnienie. Wciąż nie znamy planów firmy dotyczących ewentualnego umożliwienia korzystania z funkcji w starszych urządzeniach Samsunga.

Źródło tekstu: Sammobile, Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się