DAJ CYNK

Samsung aktualizuje funkcję Always on Display

18.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9447

Ważne 5

2

Samsung zdecydował się na kolejną już poprawkę dla Always on Display, funkcji za sprawą której na ekranie telefonu mogą być stale wyświetlane najważniejsze informacje.

Samsung zdecydował się na kolejną już poprawkę dla Always on Display, funkcji za sprawą której na ekranie telefonu mogą być stale wyświetlane najważniejsze informacje.

Początkowo Always on Display zaprezentowany przy premierze Samsungów Galaxy S7 i S7 Edge działał w trybie ciągłym lub zupełnie wyłączonym, przy czym zegar zmieniał co chwila swoją lokalizację. Po kilku tygodniach Samsung zmienił jednak działanie funkcji, utrzymując stale świecący fragment ekranu w jednym miejscu.

Decyzja Samsunga przyniosła spore obawy o żywotność wyświetlacza, który świecąc bezustannie w jednym miejscu może zacząć się wypalać. Nie chodzi przy tym o zupełny brak działania pikseli, tylko o jaśniejsze fragmenty ekranu widoczne przy ciemnym tle w miejscach, gdzie obraz stale był wyświetlany z dużą jasnością.

Chociaż najlepszym rozwiązaniem byłby powrót do wędrującego po ekranie zegara, w najnowszej aktualizacji aplikacji producent zastosował jeszcze inne rozwiązanie - harmonogram działania. Dzięki niemu możemy pozwolić wyświetlaczowi odpocząć np. gdy śpimy.

Aktualizacji można dokonać wchodząc w ustawienia funkcji Always on Display, a następnie w informacje o funkcji.

Źródło tekstu: SAM Mobile, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~pablo
0

2017-02-06 21:32:13

A jakaś inna apka która ma podobną funkcję ?

Odpowiedz

16. ~piokuk
0

2017-02-05 14:22:32

Nie ma.

Odpowiedz

15. ~pablo
0

2017-02-05 13:30:56

czy A52016 ma możliwość włączenia alweys on display ?

Odpowiedz

14. ~Tomuch
0

2016-11-19 12:48:00

Zacznijmy od tego że żaden telefon nie będzie wieczorem y samsung jest najlepszy i tyle ;) zegar nie podoba się nie ma problemu nie włączać ja nie widzę problemu wiesz ze się wypali to możesz nie włączać i większość z nas jak tak dbamy o tel większość użytkowników ma taki tel rok i ma w nosie czy się wypali czy nie :) jak chcesz trzymać dłużej nie musisz włączać tego i tyle nic nie chodzi wiecznie ludzie też się wypalaja taki los dzięki mijaniu czasu ;)

Odpowiedz

13. ~
0

2016-05-19 03:00:54

@6 i 7 Chyba czas na wizytę u okulisty. Może zaczyna się groźna choroba AMD skoro nie widzicie efektu wypalenia.

Odpowiedz

12. ~Piotr
0

2016-05-18 12:15:29

Obecnie AOD co minutę przesuwa się o jeden piksel w górę bądź w dół, a co godzinę o większą odległość. Nie siejcie zamętu...

Odpowiedz

11. ~Drzewo1986
0

2016-05-18 12:04:51

W nokii np. L830 zegar pojawia sie na moment po przysłonięciu na chwilę czujnika zblizeniowego. Przy ciągłym zasłonięciu (np. w kieszeni) zegar pojawi się i zgaśnie i tyle. Proste i skuteczne. Powiadomienia tez uruchamiają zegar z info o mailu, sms itp.

Odpowiedz

10. ~@9
1

2016-05-18 11:55:45

chcieli przyoszczedzic :D

Odpowiedz

9. ~
0

2016-05-18 11:52:26

2. Z tego co pamiętam to we flagowym modelu dalej jest LCD

Odpowiedz

8. ~Adi
-1

2016-05-18 11:43:28

Niech Lepiej zrobią coś z aktualizacją roamingową gdzie będąc w roamingu ciągle widze nazwe własnej sieci!Jedyna informacja to znaczek R obok zasięgu który jest ledwo co widoczny. Miałem 4 samsungi i w żadnym nie było z tym problemu, a tu aparat za 2500 i taki bubel!

Odpowiedz

7. Jaro070
-1

2016-05-18 11:33:52

Miałem E7, N9, a teraz S5. O każdym tym telefonie czytałem, że wypalają się piksele, więc pewnie jestem ślepy, bo nie widzę tego.

Odpowiedz

6. ~Centurion
-2

2016-05-18 11:24:18

ad 1. i 5.. A gdzie smoki, jak to bajkach bywa? ;-)

Odpowiedz

5. ~
1

2016-05-18 11:15:21

Niestety potwierdzam, amoled się wypala a najbardziej widać to po dużo mniej wypalonej belce powiadomień. Belka ma śnieżną biel a reszta ekranu kremowa biel. Samsung S6 edge plus po pięciu miesiącach użytkowania. A co będzie później?...

Odpowiedz

4. Morvius
0

2016-05-18 10:55:29

A wystarczyło dać funkcję wybudzania wyświetlacza "puknięciem" w ekran. Tak proste a tak skomplikowane. w Lumiach świetnie się sprawdza podgląd samych powiadomień, bez konieczności odblokowania całego telefonu. I myślę, że to kwestia lenistwa skoro Lg oraz Huawei potrafili to zastosować.

Odpowiedz