DAJ CYNK

Sailfish X jest już dostępny dla Xperii X

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3658

Zgodnie z obietnicą, Jolla uruchomiła wczoraj sprzedaż systemu Sailfish X, czyli wersję swojego OS-a przygotowaną specjalnie dla Xperii X.Zgodnie z obietnicą, Jolla uruchomiła wczoraj sprzedaż systemu Sailfish X, czyli wersję swojego OS-a przygotowaną specjalnie dla Xperii X.

Na początku 2017 roku ogłoszono, że Jolla i Sony nawiązują współpracę, której celem jest wprowadzenie systemu Sailfish na smartfony Xperia (najpierw na Xperię X w wersji single SIM). W sierpniu Jolla poinformowała, że system będzie dostępny pod koniec sierpnia, a na telefony klientów trafi do 11 października. System Sailfish X można już kupić za 49,90 euro (214 zł) na stronie shop.jolla.com oraz zainstalować na posiadanych Xperiach X.

Sailfish X jest obecnie dostępny w państwach Unii Europejskiej, Norwegii oraz Szwajcarii. Zakup systemu w innych krajach jest zabroniony - tak przynajmniej wynika z komunikatu na podanej wyżej stronie internetowej.Zobacz: Garść oficjalnych informacji na temat partnerstwa firm Sony i Jolla
Zobacz: Nowe informacje na temat partnerstwa firm Jolla oraz Sony
Zobacz: Sailfish X to wersja Sailfisha dla Xperii X

Źródło tekstu: Jolla, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu