DAJ CYNK

Rynek Androida z największym wzrostem od 2 lat

12.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 28

Ważne 5

1

Według analityków z Kantar Worldpanel, w I kwartale tego roku Android odnotował największy wzrost w Europie od 2 lat.

Według analityków z Kantar Worldpanel, w I kwartale tego roku Android odnotował największy wzrost w Europie od 2 lat.

Na pięciu największych europejskich rynkach (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy i Hiszpania - tzw. EU5) na koniec I kwartału tego roku Android miał 75,6% udziałów, a więc o 7,1 p.p. więcej niż przed rokiem. W USA udział Androida zwiększył się natomiast o 7,3 p.p. do 65,5%.

Po wielkim boomie na produkty Apple'a, które przez długi czas nie były dostępne w Chinach oficjalnymi ścieżkami, również i w tym kraju zaczął ponownie istotnie rozrastać się Android. Jego udział w ciągu roku zwiększył się z 71 do ponad 77%.

Na panoszeniu się Androida traci przede wszystkim Apple, któremu podbierani są klienci segmentu premium. W na pięciu największych europejskich rynkach jego udział skurczył się w samym I kwartale z 20,2% do 18,9%. 3,3% nowych użytkowników Androida to osoby, które porzuciły iPhone'y. iOS wyprzedza Androida wyłącznie w Japonii.

Udział Apple'a w rynku chińskim jest większy niż w przypadku w/w rynków europejskich i na koniec I kwartału wynosił on 21,1%. Apple specjalnych powodów do radości jednak nie ma - przed rokiem odsetek ten wynosił w Chinach 26,1%.

Sprzedaż telefonów z systemami Microsoftu (EU5) spadła w ciągu roku o 5 p.p. do zaledwie 4,9% udziału w rynku. 6,6% nowych użytkowników Androida przewędrowało właśnie spod skrzydeł Microsoftu. W przypadku iOS-u osoby migrujące z mobilnego Windowsa stanowiły 2,6% nowych użytkowników jabłkowego ekosystemu.

Źródło tekstu: Kantar Worldpanel

Komentarze
Zaloguj się