DAJ CYNK

Ruszyła Akademia Huawei na Politechnice Poznańskiej

22.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2355

Ważne 4

0

Politechnika Poznańska wspólnie z firmą Huawei oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei. W ramach programu zarówno studenci jak i eksperci z branży będą szlifować umiejętności w zakresie rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez certyfikowane kursy Huawei.

Politechnika Poznańska wspólnie z firmą Huawei oficjalnie zainaugurowały Akademię Huawei - Huawei Authorized Information and Network Academy (HAINA). W ramach programu zarówno studenci jak i eksperci z branży będą szlifować umiejętności w zakresie rozwiązań technologii informacyjno-komunikacyjnych poprzez certyfikowane kursy Huawei.

HAINA jest programem szkoleniowym Huawei, który umożliwia uczestnikom pogłębianie wiedzy z dziedziny nowoczesnych technologii poprzez zajęcia praktyczne prowadzone przez profesjonalistów z branży. Certyfikowane kursy będą realizowane w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych, utrzymania, zarządzania i administrowania sieci bezprzewodowej oraz rozwiąń chmurowych. Zajęcia przeprowadzane będą w labolatorium uczelni, które zostało wyposażone w wysokiej klasy urządzenia Huawei.

HAINA jest już drugim projektem realizowanym wspólnie z Politechniką Poznańską. W zeszłym roku uczelnia dołączyła do grona partnerów konkursu Huawei "Seeds for the Future", w ramach którego studenci mieli okazję szkolić się z dziedziny nowych technologii w siedzibie głównej firmy w Shenzhen.

Uruchomienie HAINA pozwoli studentom Politechniki Poznańskiej na dostęp do nowoczesnych urządzeń i technologii firmy Huawei. Akademia będzie prowadzić szkolenia w ramach sześciu ścieżek szkoleniowych, które obejmują obok klasycznych rozwiązań rutingu i przełączania, rozwiązania dla sieci bezprzewodowych, zagadnienia bezpieczeństwa, uruchomianie środowiska do przetwarzania w chmurze oraz rozwiązania dla centrów danych. W ramach każdej ścieżki uczestnicy szkoleń przygotowują się do certyfikatów zawodowych firmy Huawei, których znaczenie na polskim i międzynarodowym rynku ICT od wielu lat sukcesywnie wzrasta. Akademia Huawei pozwoli zatem naszym studentom na lepsze przygotowanie do wymagań stawianych przez pracodawców - mówi dr hab. inż. Piotr Zwierzykowski z Katedry Sieci Telekomunikacyjnychi Komputerowych Politechniki Poznańskiej.

Akademia Huawei działa obecnie w 13 krajach, w 140 placówkach, w których przeszkolono ponad 4 tys. studentów i ekspertów z branży. W Polsce pierwsza Akademia Huawei powstała na Politechnice Warszawskiej.

Źródło tekstu: Huawei

Komentarze
Zaloguj się
4. ~Marek M.
0

2016-11-22 21:37:52

strona www to haina.put.poznan.pl albo huawei.edu.pl

Odpowiedz

3. ~telesfor
0

2016-11-22 20:02:53

Dla ścisłości - akademia w Warszawie już nie istnieje, a ta poznańska jest obecnie jedyną w Polsce. A poza tym ...byłem, miód i wino piłem...

Odpowiedz

2. ~
1

2016-11-22 19:15:47

Przed zajęciami obowiązkowa gimnastyka do portretu Przewodniczącego Mao.

Odpowiedz

1. ~Anonim Brzęczyszczykozakiewicz
0

2016-11-22 17:38:21

Brawo Huawei

Odpowiedz