DAJ CYNK

Rozpoczęła się sprzedaż nowego smartfonu z Sailfish OS - Inoi R7, Poczta Rosji już kupiła 15 tys. sztuk

Dodane przez: Isand

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5888

Rozpoczęła się sprzedaż Inoi R7. To nowy smartfon z systemem operacyjnym Sailfish. A dokładnie - z jego wersją przygotowaną specjalnie na rynek rosyjski.Rozpoczęła się sprzedaż Inoi R7. To nowy smartfon z systemem operacyjnym Sailfish. A dokładnie - z jego wersją przygotowaną specjalnie na rynek rosyjski.

Inoi R7 zapowiedziano w lutym, podczas Mobile World Congress w Barcelonie. Od tego czasu urządzenie można było zamówić w ramach przedsprzedaży w rosyjskim sklepie internetowym Buyon.ru. Samo przedsiębiorstwo Inoi składa się głównie z dawnych pracowników rosyjskiego oddziału Nokii.

W lutym odbył się przetarg ogłoszony przez Pocztę Rosji, którego celem był zakup 15 tysięcy dla pracowników firmy. Jednym z warunków było posiadanie rosyjskiego certyfikatu bezpieczeństwa. Jedynym systemem, który taki certyfikat posiada jest Sailfish OS. Poczta Rosji musi zapłacić 171,1 milionów rubli (około 11 milionów złotych) za dostawę 15 tysięcy egzemplarzy smartfonu.

Inoi R7 jest urządzeniem z czterordzeniowym Snapdragonem 212 o taktowaniu 1,2 GHz oraz ekranem o przekątnej pięciu cali z wyświetlaczem IPS. Obsługuje dual sim. Posiada 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wbudowanej (do 64 GB z kartą pamięci). Posiada kamerę główną 8 MP oraz przednią - 5 MP. O wszystko dba akumulator 2500 mAh.

Telefon jest dostępny wyłącznie na rynku rosyjskim za kwotę 11990 rubli (około 786 złotych).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: mobiltelefon.ru, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu