DAJ CYNK

Rok 2020 ma przynieść telefon z aparatem 108 Mpix i 10-krotnym zoomem optycznym

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10494

2019 rok przyniósł nam Huaweia P30 Pro z 50-krotnym zoomem hybrydowym. W przyszłym roku możemy zobaczyć telefon, który będzie się śmiał z tego osiągnięcia.

Huawei P30 Pro osiągnął 40-krotny zoom hybrydowy dzięki połączeniu matrycy o rozdzielczości 40 Mpix, peryskopowego obiektywu dającego 5-krotny zoom optyczny oraz funkcjom sztucznej inteligencji AI, które dodają szczegóły do uzyskanego obrazu. W taki sposób powstały między innymi zdjęcia księżyca, które promowały możliwości fotograficznego flagowca firmy Huawei.

Zobacz: Testujemy Huawei P30 Pro - zoom 50x i zdjęcia nocne jakich nie widział świat [wideo]

W 2020 roku mamy zobaczyć ogromne ulepszenie technologii, którą wykorzystuje chiński producent. Zgodnie z informacją, którą opublikował na Twitterze Ice Universe, w przyszłym roku dostaniemy aparat o rozdzielczości 108 Mpix z 10-krotnym zoomem optycznym. Z takiego zestawu będzie można uzyskać o wiele więcej, niż "marne" hybrydowe 50x. Nie ujawniono konkretnej marki, która będzie za tym stała, ale można domniemywać, że będzie to raczej któryś z większych producentów. Być może ponownie Huawei.

Zobacz: Aparat 48 Mpix w smartfonie to dużo? Do końca roku mamy dostać nawet 100 Mpix

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ice universe (Twitter)

Źródło tekstu: Ice universe (Twitter)

Przewiń w dół do następnego wpisu