DAJ CYNK

Robot Apple Liam zadba o środowisko

22.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2124

Ważne 5

7

Troska o środowisko naturalne była jednym z głównych tematów wczorajszej konferencji Apple. Zaprezentowane zostały na niej możliwości robota Liam.

Troska o środowisko naturalne była jednym z głównych tematów wczorajszej konferencji Apple. Zaprezentowane zostały na niej możliwości robota Liam.

Opakowania dla produktów Apple wykonane w 99% z materiałów pochodzących z recyklingu, to nie jedyny przejaw dbałości o środowisko zaprezentowany podczas wczorajszej konferencji prasowej. Pokazany został też robot Liam, który zajmuje się demontażem zużytych urządzeń.

Liam dosłownie rozbiera iPady i iPhone'y z dokładnością do najmniejszej śrubki. Pozyskane części są przetapiane i ponownie wykorzystywane do produkcji kolejnych urządzeń Apple.

Źródło tekstu: Apple; wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~HD
0

2016-03-23 19:47:36

Czyli za pare lat kupując srajfona mogę natrafić na sztukę z wykonaną z używanego metalu. Za te pieniądze?!! :D

Odpowiedz

9. ~
0

2016-03-23 08:08:52

Apple autentycznie traktuje ludzi jak debili...

Odpowiedz

8. ~Piotrek
0

2016-03-22 19:11:20

A wystarczyłoby żeby bateria dłuzej trzymałą - i już dbałośc o środowisko większa - ale kto by tam myslał o czyms takim

Odpowiedz

7. ~
-1

2016-03-22 15:06:44

"Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności" i jego pochodne. Dla korpo liczy się kasa, a nie ekologia.

Odpowiedz

6. Goral
0

2016-03-22 14:58:19

EEE co wam się nie podoba ? teraz tylko przekierować taśmociąg z fabryki produkującej 6s prosto do Liama i świat stanie się lepszy ;>

Odpowiedz

5. ~
-1

2016-03-22 13:46:35

co za totalna głupota ta reklama, ledwo co kupisz telefon a już cie epul namawia żebyć go zrecyklingował, rzygam ze śmiechu xdxdxdxd

Odpowiedz

4. ~
0

2016-03-22 13:42:04

Gdyby takie korpo jak Apple naprawdę myślały o ekologii i środowisku naturalnym to nie wypuszczałyby co rok nowych produktów, nie oferowały promocji typu nowy smartfon co dwanaście miesięcy, w zamian produkowałyby drogie urządzenia ale z wieloletnim wsparciem, wytrzymałe z zapasem mocy obliczeniowej na kilka lat...bo tak to tylko marketingowy bełkot dla eko oszołomów, a liczba elektrośmieci nadal rośnie...

Odpowiedz

2

2016-03-22 13:33:33

A to wszystko w chińskich fabrykach, gdzie przestrzega się norm i dba o środowisko... :D

Odpowiedz

2. wlo
0

2016-03-22 13:20:23

1 - nawet sobie nie wyobrażasz ile płacisz za rzeczy zrobione ze śmieci ;-)

Odpowiedz

1. ~Hotelarz
-1

2016-03-22 13:14:14

Aha czyli wywal kilka tysięcy na pudełko ze śmieci zrobione dobre.

Odpowiedz