DAJ CYNK

RIM ułatwia życie deweloperom

30.11.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2310

Ważne 0

0

Firma Research In Motion zapowiedziała zmiany w programach przeznaczonych dla deweloperów. Obejmują one między innymi urządzenia testowe BlackBerry Dev Alpha, inicjatywę 10k developer commitment, nowe narzędzia i inne projekty. Programy te mają na celu motywację deweloperów do opracowywania aplikacji na platformę BlackBerry 10.

Firma Research In Motion zapowiedziała zmiany w programach przeznaczonych dla deweloperów. Obejmują one między innymi urządzenia testowe BlackBerry Dev Alpha, inicjatywę 10k developer commitment, nowe narzędzia i inne projekty. Programy te mają na celu motywację deweloperów do opracowywania aplikacji na platformę BlackBerry 10.

Program BlackBerry Dev Alpha zostanie poszerzony o urządzenie testowe BlackBerry Dev Alpha C przeznaczone dla deweloperów, którzy chcą testować aplikacje przy użyciu smartfona BlackBerry 10 z fizyczną klawiaturą. Deweloperzy mogą już się rejestrować, aby otrzymać informacje o możliwości otrzymania tego urządzenia.

Deweloperzy, którzy testują obecnie aplikacje przy użyciu urządzeń BlackBerry Dev Alpha, mogą zgłosić się po urządzenie BlackBerry 10 z limitowanej serii. RIM wymieni urządzenie testowe BlackBerry Dev Alpha na smartfon BlackBerry 10 z limitowanej serii po wprowadzeniu go do oferty. Zgłoszenia można przesyłać do 21. stycznia 2013 r. Deweloperzy starający się o nowe urządzenie muszą mieć w swoim dorobku aplikację przesłaną i zaakceptowaną w BlackBerry World.

Działa już laboratorium certyfikacji Built for BlackBerry. Deweloperzy mogą przesyłać do niego swoje aplikacje, aby po pomyślnie ukończonych testach otrzymać certyfikat Built for BlackBerry. Tytuł ten będzie dla klientów potwierdzeniem wysokiej jakości aplikacji. Certyfikacja aplikacji jest warunkiem uczestnictwa w inicjatywie 10k Commitment.

Firma RIM informowała już wcześniej, że dopełni przychody kwalifikujących się twórców aplikacji na BlackBerry 10 do 10 tys. dolarów, jeżeli ich aplikacje zostaną zatwierdzone w programie Built for BlackBerry i przyniosą co najmniej 1 tys. dolarów przychodów ze sprzedaży w ciągu 12 miesięcy.

Dzisiaj także udostępnione zostały aktualizacje zestawów BlackBerry 10 SDK. Opierając się na opiniach dostarczonych przez deweloperów narzędzia rozbudowano o obsługę instalacji środowiska BlackBerry 10 IDE w systemie Mac OS X, zaktualizowany dodatek Visual Studio Plug-In w wersji beta, kompatybilność w przód aplikacji HTML5 BlackBerry WebWorks, interfejsy API czujnika i orientacji do BlackBerry WebWorks oraz inne udoskonalenia. Zestawy BlackBerry 10 SDK wyjdą z fazy beta i zostaną oficjalnie opublikowane 11. grudnia.

Wykorzystujący technologię Mippin BlackBerry App Generator w ciągu kilku minut może zmienić materiały internetowe (kanały RSS, strony Facebooka, blogi, galerie online itp.) w efektowne natywne aplikacje BlackBerry. Aplikacje utworzone przy użyciu narzędzia BlackBerry App Generator do platform BlackBerry OS 5, OS 6, OS 7 i BlackBerry PlayBook zawierają funkcje łączności społecznościowej i udostępniania plików — między innymi integrację z aplikacją BlackBerry Messenger. BlackBerry App Generator może automatycznie przetworzyć swoje dotychczasowe aplikacje na wersje do BlackBerry 10 i opublikować je w BlackBerry World na premierę platformy BlackBerry 10.

RIM i Appcelerator oferują deweloperom wyjątkową możliwość przeniesienia aplikacji na BlackBerry 10 przy użyciu platformy Appcelerator’s Titanium, a także atrakcyjne nagrody. Pierwszych 100 deweloperów korzystających z platformy Appcelerator otrzyma urządzenie testowe BlackBerry Dev Alpha po przesłaniu aplikacji do zatwierdzenia w BlackBerry World. Aż 10 tys. deweloperów, których aplikacje zostaną zatwierdzone i udostępnione do sprzedaży w BlackBerry World, może uzyskać roczną, bezpłatną subskrypcję Appcelerator Cloud Services i Analytics.

Źródło tekstu: RIM

Tagi: rim
Komentarze
Zaloguj się