DAJ CYNK

Remix OS zmieni smartfon w peceta

22.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18

Ważne 6

1

Remix OS for Mobile to nowy ROM dla urządzeń z Androidem, który nie tylko sprawia, że telefon zaczyna wydajniej pracować, ale też pozwala podłączyć go do ekranu i korzystać z desktopowej wersji Androida.



Remix OS for Mobile to nowy ROM dla urządzeń z Androidem, który nie tylko sprawia, że telefon zaczyna wydajniej pracować, ale też pozwala podłączyć go do ekranu i korzystać z desktopowej wersji Androida.

Jide, producent oprogramowania Remix, ma na swoim koncie kilka ciekawych rozwiązań ze świata Androida. Możemy Androida zainstalować na komputerze PC zamiast Windowsa, możemy też uruchomić pod Windowsem Androida w okienku czy pełnoekranowo i korzystać z aplikacji mobilnych bez telefonu. Jest też Remix Mini - maleńkie urządzenie oferujące desktopową wersję Androida na dowolnym ekranie.

Do tej androidowej rodzinki dołączy oprogramowanie instalowane w telefonach zamiast oryginalnego firmware'u. Remix OS for Mobile to jednak nie tylko lekka wersja Androida o minimalistycznym interfejsie, ale też przeniesienie funkcji Microsoft Continuum do systemu Google'a.



Po podłączeniu telefonu do monitora, klawiatury i myszki, zyskujemy znacznie więcej niż tylko kopię treści z ekranu smartfonu. Wyświetli się pulpit ze skrótami do aplikacji i pasek start, a poszczególne programy możemy uruchamiać nie tylko na pełnym ekranie, ale też w okienkach.



Nie zabrakło specjalnego trybu TV do wygodnej konsumpcji treści multimedialnych, jak i możliwości uruchomienia Androida na ekranie laptopa. Cały proces zmiany sposobu wyświetlania treści realizowany jest przy tym na zasadzie plug and play: podłączamy sprzęt i natychmiast mamy obraz na monitorze, odłączamy i natychmiast kontynuujemy pracę na aplikacjach w telefonie.



Co ważne, po podpięciu telefonu do ekranu, na wyświetlaczu w dalszym ciągu mamy dostęp do najważniejszych aplikacji i bez trudu możemy nawiązać czy odebrać połączenie głosowe.

Remix OS for Mobile będzie dostępny bezpłatnie, a jego premierę zaplanowano na wakacje tego roku. Lista wspieranych modeli telefonów nie została jeszcze podana, wreszcie jednak te 4 GB pamięci RAM i potężne rdzenie przydadzą się do czegoś więcej niż tylko rozrywka.

Źródło tekstu: Jide, wł

Komentarze
Zaloguj się