DAJ CYNK

Rdzenie Mongoose M4 będą wydajniejsze niż Cortex-A76

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3417

Samsung pracuje nad chipsetem Exynos 9820 z rdzeniami Mongoose M4, których moc obliczeniowa przewyższy najnowsze rdzenie ARM z serii Cortex-A76.Samsung pracuje nad chipsetem Exynos 9820 z rdzeniami Mongoose M4, których moc obliczeniowa przewyższy najnowsze rdzenie ARM z serii Cortex-A76.

Exynos to układ, który ma być produkowany w procesie technologicznym 7 nm FinFET. Będzie on napędzał kolejną linię flagowców Samsunga, czyli następców tegorocznych modeli Galaxy S9 i Galaxy S9+ (w Note 9 prawdopodobnie znajdzie się jeszcze Exynos 9810). Jak wynika z wpisu Ice Universe na Twitterze, nowy chipset koreańskiego koncernu będzie zawierał procesor złożony z rdzeni Mongoose M4, które mają być wydajniejsze od rdzeni Cortex-A76. Te ostatnie mają, według ARM, osiągać 3,3 GHz.

Nie wiadomo, jaką częstotliwość pracy osiągnie nadchodzący topowy chipset Samsunga, jednak oczekuje się, że w wielordzeniowym teście Geekbench 4 układ ten osiągnie wynik zbliżony do 13000. Taki wynik ma też zostać osiągnięty przez chipset, który znajdzie się w tegorocznych iPhone'ach, czyli nadchodzący Apple A12.

Zobacz: Ruszyła produkcja układu Apple A12
Zobacz: Huawei pracuje nad Kirinem 710
Zobacz: Żegnajcie układy w technologii 10 nm, witajcie układy z 7 nm

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: @UniverseIce, wccftech, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu