DAJ CYNK

Razer prezentuje tablet dla gracza

09.01.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 2853

Ważne 0

0

Razer, ceniony producent akcesoriów dla graczy ogłosił rozpoczęcie produkcji Razer Edge, tabletu stworzonego z myślą o grach. Sprzedaż rusza jeszcze w tym roku.

Razer, ceniony producent akcesoriów dla graczy ogłosił rozpoczęcie produkcji Razer Edge, tabletu stworzonego z myślą o grach. Sprzedaż rusza jeszcze w tym roku.

Pierwszy na świecie gamingowy tablet został zaprojektowanych przez samych graczy w bezprecedensowym procesie crowdsourcingu, w którym miliony osób miały okazję zadecydować o finalnej specyfikacji Edge. Firma Razer zdecydowała, że to właśnie społeczność graczy wybierze optymalny hardware, gabaryty czy nawet przedział cenowy, oddając swoje głosy, komentując i zgłaszając pomysły.

Finalne urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Windows 8 i występuje w dwóch odmianach: Razer Edge i Razer Edge Pro. Podstawowa wersja zostanie wyposażona w procesory Intel Core i5, GPU NVIDIA GT640M LE, 4 GB pamięci DDR3 RAM i dysk SSD o pojemności 64 GB. Razer Edge Pro z kolei będzie posiadał mocniejszy procesor Intel Core i7, GPU NVIDIA GT640M LE, 8 GB pamięci DDR3 RAM oraz dysk SSD o pojemności 128 GB lub 256 GB.W zestawie z tabletem otrzymujemy kontroler do gier. Wszystkie modele będą wyposażone w port USB 3.0, łączność Bluetooth 4.0 oraz będą szeroko dostępne w sprzedaży, także online, w tym na www.razerzone.com.

Dzięki czterem trybom pracy: trybowi tabletu, trybowi laptopa z dołączaną klawiaturą, dołączanym kontrolerom i stacji dokującej, Razer Edge zyska na funkcjonalności, a każdy z graczy wykorzysta go w idealny dla siebie sposób.

Tryb tabletu pozwoli wykorzystać intuicyjną obsługę dotykiem Windows 8. Opcjonalna przystawka z klawiaturą (Q3 2013) pozwoli na komfort pracy znany wszystkim posiadaczom laptopów i dodatkowo będzie zawierała wbudowaną, odłączaną baterię 40 Wh. Dzięki opcjonalnym kontrolerom, gracze przemienią Razer Edge w prawdziwą konsolę do gier. Są one wyposażone w precyzyjne analogi i funkcję wibracji.

Dodatkowa bateria (69 dolarów) dwukrotnie wydłuży czas pracy urządzenia, zasilając dodatkowo podstawkę z klawiaturą oraz kontroler. Razer Edge może także zostać podłączony do stacji dokującej (99 dolarów) i stać się tym samym częścią domowego systemu rozrywki. Stacja zaoferuje trzy dodatkowe porty USB 2.0, port HDMI 1.4 oraz złącza mic-in i audio-out. W tym trybie, Razer Edge stanie się pełnowartościowym komputerem PC, który dodatkowo można podłączyć do ekranu TV i obsługiwać za pomocą dowolnych urządzeń peryferyjnych Razer.Ceny tabletów Razer Edge będą zaczynać się od 999 dolarów. W pierwszej kolejności urządzenie dostępne będzie w Ameryce Północnej i w rejonie Azji-Pacyfiku .

Źródło tekstu: Razer

Komentarze
Zaloguj się
5. ~adaswrr
0

2013-01-09 21:39:59

Hmm kumpel ma w lapku i3 i gt525 i póki co nie ma gry która mu nie ruszyła,więc nie ma na co narzekać.

Odpowiedz

4. PLANET
0

2013-01-09 20:59:26

Razer bedzie kroil gruba kase na urzadzeniu z zaledwie (jak na kompa) GT640 i to takiego duzo mniej wydajnego (LE) - swietny pomysl marketingowcow, gracze oczywiscie to lykna. ;)

Odpowiedz

2. ~MlecznaKanapka
1

2013-01-09 17:14:07

Najtańszy laptop z taką samą specyfikacją kosztuje jakieś 500zł mniej (Acer V3), więc nie jest źle z ceną. Ale i tak lepiej kupić pełnoprawnego kompa niż tablet (żeby stał się normalnym kompem trzeba dodatkowo dopłacać), który raczej lekki nie będzie,a bateria też na szaleństwa nie pozwoli.

Odpowiedz

1. ~
2

2013-01-09 16:58:48

kosmos

Odpowiedz